Google pomoże w nauce czytaniadodał Admin
2006-10-05 08:09:27
Newsy ze świata programówFirma Google utworzyła stronę internetową, której celem będzie zebranie w jednym miejscu materiałów na temat nauczania czytania i pisania. Strona ta została uruchomiona w czasie targów książki we Frankfurcie, w ramach których prowadzona jest kampania na rzecz walki z analfabetyzmem. W projekt zaangażowało się również UNESCO.

Na stronie The Literacy Project dostępnej w języku angielskim i niemieckim znajdziemy m. in. linki materiałów video poświęconych metodyce nauki czytania i pisania. Filmy te zostały stworzone przez różne organizacje zajmujące się walka z problemem analfabetyzmu.

Organizacje te będą mogły teraz łatwiej nawiązać ze sobą współpracę i wymieniać się zasobami materiałów dydaktycznych. Aby ułatwić im kontakt ze sobą, na stronie The Literacy Project umieszczono link do specjalnej przeglądarki map Google, na których naniesiono lokalizacje siedzib tych organizacji.

Ponadto na stronie projektu znajdziemy linki do blogów poświęconych nauczaniu czytania, artykułów akademickich oraz książek poświęconych temu problemowi, które zostały zindeksowane w Google Book Search. Oczywiście uczestnicy projektu liczą na to, że strona przyciągnie kolejne organizacje i zachęci każdego do publikowania swoich materiałów.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-104.html  


Wróć · Drukuj