Energia słoneczna w biurowcu Googledodał Admin
2006-10-18 15:04:04
Newsy ze świata programówW siedzibie Google w Kalifornii zainstalowane zostaną baterie słoneczne, dzięki którym aż trzecia część energii zużywana przez biura w Googlepleksie będzie pochodziła ze źródła odnawialnego. Tym samym siedziba Google będzie najprawdopodobniej największym w USA kompleksem biurowym korzystającym z energii słonecznej.

Kolektory słoneczne zostaną umieszczone na dachach sześciu budynków Googlepleksu oraz na wybranych miejscach parkingowych. Moc słonecznej elektrowni Google wyniesie 1,6 MW, co stanowi moc wystarczającą, aby pokryć zapotrzebowanie tysiąca typowych gospodarstw domowych w Kalifornii.

System zostanie zainstalowany przez firmę Energy Innovations Inc. Wyprodukowana przez niego energia będzie stanowiła 30% całej energii zużywanej przez Googleplex. Nie da się wiec ukryć, że ta inwestycja z czasem sie zwróci i pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Jak wielkich pieniędzy? O tym przedstawiciele Google nie chcą powiedzieć. Podkreślają jednak, że nie tylko oszczędności były celem inwestycji Kalifornijska Firma chce pokazać, że można prowadzić dochodowy i jednocześnie ekologiczny biznes.  
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-140.html  


Wróć · Drukuj