Policyjna obława na p2pdodał Admin
2006-10-18 15:09:40
Newsy ze świata programówProducenci nagrań dźwiękowych zrzeszeni w Związku Producentów Audio Video przyłączyli się do międzynarodowych działań prawnych przeciwko osobom udostępniającym znaczne ilości plików muzycznych w serwisach peer-to-peer.

"W październiku złożyliśmy zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przeciwko 59 internautom" - mówi Marek Staszewski, pełnomocnik ZPAV - "Łącznie udostępniali oni nielegalnie ponad 200 tysięcy plików muzycznych w takich sieciach jak Gnutella, eDonkey czy DirectConnect."

Policja traiła już do pierwszych namierzonych internautów, między innymi we Wrocławiu i Gdańsku. Przeszukanie w Koszalinie mieszkania studenta I roku informatyki zakończyło się zabezpieczeniem 115 Gb danych udostępnianych w sieciach p2p - głównie filmów i muzyki.

ZPAV jeszcze przed październikiem wszczął kilkadziesiąt postępowań. Tylko kilka zakończyło się prawomocnym wyrokiem, a odszkodowania wyniosły od 400 zł do ponad 7 tysięcy złotych.

"To dopiero początek" - zapowiada Staszewski - "Będziemy kontynuowali nasze akcje edukacyjne skierowane do szkół i rodziców, ale i zdecydowanie walczyli prawnie z nielegalnym udostępnianiem plików w internecie."

Źródło informacji: ITbiznes.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-142.html  


Wróć · Drukuj