100 proc. więcej dla Windows Mobiledodał Admin
2006-10-23 14:26:35
Newsy ze świata programówMicrosoft liczy na zwiększenie liczby wprowadzanych na rynek telefonów komórkowych wykorzystujących jego system operacyjny. Firma chce na koniec tego roku podwojenia wyniku zeszłorocznego, kiedy to wprowadzono około 6 mln takich telefonów. Jak powiedział w wywiadzie dla Euro am Sonntag Peter Knook, szef oddziału Mobile and Embedded Devices w Microsofcie, zeszłoroczny wynik był dwukrotnie lepszy w porównaniu do wcześniejszego roku, a w tym roku firma chce wykonać podobny skok, następnie utrzymując podobne wzrosty przez kolejne lata.

Obecnie liderem rynku urządzeń typu smartphone jest fińska Nokia, kontrolująca około połowę tego biznesu. Zaawansowane telefony Nokii korzystają z konkurencyjnego do produktu Microsoftu systemu Symbian.

Przedstawiciel MS dał również do zrozumienia, że firma poszukuje sposobów na połączenie użytkowników telefonów z systemem Windows Mobile z internetową usługą Xbox Live, internetowego serwisu kierowanego do użytkowników konsol do gier od Microsoftu.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-152.html  


Wróć · Drukuj