FBI: Aresztowano 11 phisherów w Polscedodał Admin
2006-11-04 10:36:05
Newsy ze świata programówPod zarzutem m.in. wyłudzania danych przez internet (phishing) oraz ich odsprzedaży aresztowanych zostało w naszym kraju 11 osób. Jest to efekt międzynarodowej akcji "Operation Cardkeeper" przeprowadzonej przez FBI wspólnie z lokalną policją z kilku krajów.

Aresztowania - przeprowadzone także na terenie USA (3 osoby) i wkrótce również w Rumunii - to wynik śledztwa w sprawie phishingowych ataków na dużą finansową instytucję, które wydarzyły się w na przełomie września i października 2004 roku.

Podczas dochodzenia agenci FBI zidentyfikowali zarówno włamywaczy komputerowych, którzy nielegalnie opanowali ponad 50 serwerów dla celów ataku, oraz osoby, które zakupiły skradzione dane osobowe - donosi CNET.

Według FBI liderem gangu phisherów był Polak o pseudonimie "Blindroot". Włamywał się on na serwery, na których udostępniał miejsce na strony internetowe innym przestępcom. Ci z kolei, zakładali na nich fałszywe witryny instytucji finansowych, które wykorzystywali do kradzieży danych - informuje Sophos.

Dziś FBI ma przekazać informację o aresztowaniu w sumie 16 podejrzanych o dokonanie powyższego przestępstwa.

Phishing to działalność polegająca na wyłudzaniu od internautów danych osobowych. Zwykle phisherzy najpierw przygotowują strony łudząco podobne do instytucji finansowych, a następnie, poprzez e-maile pochodzące rzekomo od tych firm, zwabiają swoje ofiary na te strony, gdzie podczas próby logowania kradną ich finansowe dane osobowe.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-189.html  


Wróć · Drukuj