Microsoft aktualizuje narzędzie do sprawdzania legalnościdodał Admin
2006-11-29 10:08:57
Newsy ze świata programówJuż niebawem do użytkowników systemu Windows, poprzez automatyczne aktualizacje zacznie docierać nowa wersja narzędzia Windows Genuine Advantage. Służy ono do identyfikacji legalności systemu i umożliwia dostęp do windowsowych dodatków. Nowa wersja ma działać w sposób bardziej przejrzysty i nie wzbudzać kontrowersji.

Nowa wersja WGA Notifications ma przede wszystkim jasno określać w czasie instalacji zasadę działania narzędzia i konsekwencje jakie wynikają ze zidentyfikowania systemu Windows jako nielegalnego. W wersji poprzedniej przed instalacją wyświetlała się jedynie długa licencja, której tak naprawdę nikt nie czytał.

O braku przejrzystości w działaniu WGA było głośno w czerwcu br. kiedy to Lauren Weinstein, założyciel organizacji People for Internet Responsibility (PFIR), porównał narzędzie do programów szpiegowskich. Weinstein zauważył, że WGA próbuje kontaktować się z serwerami Microsoftu przy każdym starcie systemu, nawet wtedy, jeśli jego legalność została już przezeń stwierdzona.

Również w przypadku stwierdzenia, że system jest nielegalny, użytkownik będzie lepiej informowany o tym co powinien zrobić, a komunikaty generowane przez WGA maja być generalnie bardziej zrozumiałe.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-212.html  


Wróć · Drukuj