Microsoft: siedem biuletynów, trzy krytycznedodał Admin
2006-12-14 08:22:26
Newsy ze świata programówFirma Microsoft udostępniła swoje grudniowe biuletyny bezpieczeństwa. W tym miesiącu jest ich siedem. Początkowo firma z Redmond planowała wypuszczenie tylko sześciu biuletynów, ale w ostatniej chwili zdecydowano, że wśród grudniowych aktualizacji znajdą się poprawki usuwające luki zero-day w Windows Media Format.

Poprawki dla Windows Media Format znajdują się w biuletynie MS06-078, z którego instalowaniem użytkownicy Windows nie powinni zwlekać. Niezałatana luka może być wykorzystana przez cyberprzestępców dzięki odpowiednio spreparowanym plikom filmowym lub dźwiękowym.

Kolejny biuletyn o znaczeniu krytycznym to MS06-072 zawierający skumulowaną poprawkę dla Internet Explorera. Ta aktualizacja łata cztery dziury w przeglądarce Microsoftu, które mogą być wykorzystane dzięki odpowiednio spreparowanym stronom WWW. Żadna z tych luk nie była znana wcześniej.

Znaczenie krytyczne ma także biuletyn MS06-073, który usuwa usterkę w Visual Studio 2005 pozwalającą na zdalne wykonanie kodu na komputerze użytkownika. Z tym biuletynem użytkownicy również nie powinni zwlekać.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-218.html  


Wróć · Drukuj