Internetowe komórki Google?dodał Admin
2006-12-18 15:05:44
Newsy ze świata programówFrancuski operator telefonii komórkowej Orange prowadzi podobno rozmowy z Google na temat współpracy. Jej owocem mogłyby być telefony komórkowe oznaczane marką popularnej wyszukiwarki. Być może na obudowie telefonu zobaczyć będzie można także kwadratowy znaczek Orange. O rozmowach wspomina brytyjski The Observer. Współpraca miałaby na celu spopularyzowanie wykorzystania urządzeń mobilnych w charakterze sprzętu komunikującego się z siecią, podobnie jak to miejsce obecnie w przypadku maszyn stacjonarnych czy laptopów.

Telefon produkowany przez tajwańską firmę HTC miałby być wyposażany w oprogramowanie dostarczane przez Google, mające m.in. pomagać w poruszaniu się użytkownika komórki w sieci i korzystaniu z jej usług.

Orange to obecnie jeden z liderów światowej telefonii komórkowej. Około 50 proc. sprzedaży France Telecom, drugiego telekomu Starego Kontynentu, pochodzi właśnie z komórkowego biznesu "pomarańczy". Rozmowy z Google znajdują się jak na razie we wczesnej fazie, wnioskując z opisu The Observer. Gazeta wspomina, że telefon Google miałby debiutować na rynku w 2008 roku.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-223.html  


Wróć · Drukuj