Microsoft w autach Fordadodał Admin
2006-12-31 09:42:13
Newsy ze świata programówByć może niebawem cała flota pojazdów oferowanych przez koncern samochodowy Ford będzie pracować z technologiami Microsoftu. Umowa dotycząca wyposażania aut w system zwany Sync miałaby być przedstawiona zdaniem mediów w styczniu przyszłego roku. Na rozwiązanie składałyby się komputery oraz komunikacja bezprzewodowa Bluetooth. Zgodnie z doniesieniami The Wall Street Journal, wyposażone weń auta pozwalałyby na wykonywanie połączeń telefonicznych bez wykorzystywania dłoni kierowcy, czy też transferowanie bezprzewodowe danych, np. poczty elektronicznej czy muzyki.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, może to być pierwsza tego typu umowa w Stanach Zjednoczonych. Za sprawą podobnego partnerstwa z technologii Microsoftu korzysta już włoski Fiat. Jednak umowa z Fordem byłaby jak do tej pory największą tego typu. Już w przyszłym roku w ofercie Forda mają pokazać się dwa modele z opcją zastosowania technologii Sync. Do 2008 roku opcję tę otrzymać ma cała flota pojazdów Forda

Możliwe jest, że nowa umowa zostanie przedstawiona podczas przyszłorocznej wystawy Consumer Electronics Show 2007 oraz wystawy samochodowej Detroit Auto Show. Obie imprezy odbywają się na początku stycznia.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-233.html  


Wróć · Drukuj