Microsoft łączy środowiska akademickiedodał Admin
2007-01-10 17:20:45
Newsy ze świata programów
Microsoft poinformował o zakończeniu edycji 2006 cyklu konferencji dla środowisk akademickich – IT Academic Day.
Cykl konferencji IT Academic Day został przygotowany z myślą o przedstawicielach środowisk akademickich z całego kraju. Jego celem jest umożliwienie integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami i wykładowcami największych polskich uczelni a firmami informatycznymi obecnymi na polskim rynku.

Uczestnicy seminariów mieli również okazję poznać szczegóły dotyczące programów współpracy między uczelniami wyższymi a firmą Microsoft. Mogli też dowiedzieć się więcej o adresowanych bezpośrednio do studentów inicjatywach Microsoft, takich jak międzynarodowy konkurs technologiczny Imagine Cup, w którym co roku reprezentanci Polski odnoszą sukcesy oraz program praktyk studenckich w centrali firmy Microsoft w Redmond, na których Polacy są od kilku lat najliczniejszą reprezentacją z Europy.

W okresie od 14 listopada do 14 grudnia 2006 r. w 33 konferencjach wzięło udział ponad 5,5 tys. studentów, wykładowców i przedstawicieli firm informatycznych. Gospodarzami spotkań były największe uczelnie z 21 miast w całej Polsce, a ich organizatorami koła naukowe działające przy wydziałach informatycznych tych uczelni.

Źródło informacji: Media2.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-236.html  


Wróć · Drukuj