300 internautów Allegro oszukanychdodał Admin
2007-01-13 09:05:26
Newsy ze świata programówW ręce policji wpadł 21-letni oszust internetowy, który w ciągu sześciu dni okradł 300 osób z całego kraju, pisze Dziennik. Mundurowi zatrzymali go w chwili, gdy mężczyzna był już spakowany, miał przygotowany paszport i bilet do Hiszpanii.

- Sprawca na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży fikcyjny, wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, komputerowy, telefony komórkowe - o łącznej wartości 120 tys. zł. Po wpłaceniu pieniędzy za oferowane przedmioty przez wygrywających aukcje, kontakt ze sprzedającym urywał się - powiedział dziennikowi.pl mł. asp. Paweł Petrykowski z wrocławskiej komendy policji.

Oszust w ciągu zaledwie sześciu dni oszukał blisko 300 osób z terenu całego kraju. "Za oszustwa dostać może do 8 lat więzienia" - mówi Petrykowski. Dziennik.pl ustalił, że mężczyzna oszukiwał klientów serwisu Allegro.pl. "Faktycznie, nasi użytkownicy padli ofiarą tego mężczyzny" - dziennikowi.pl mówi Patryk Tryzubiak z serwisu aukcyjnego Allegro.

- Na szczęście nie działał on długo i gdy tylko zorientowaliśmy się, że ktoś taki się pojawił, zablokowaliśmy jego konto i rozpoczęliśmy współpracę z wrocławską policją - dodaje.

Źródło informacji: WebInside.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-241.html  


Wróć · Drukuj