Nowy Skype już nie pobiera danych z BIOSudodał Admin
2007-02-11 11:03:11
Newsy ze świata programówKilka dni temu użytkownicy komunikatora Skype zadawali sobie pytanie: dlaczego Skype odczytuje numer płyty głównej oraz pobiera dane z BIOSu i przesyła je na nieznany serwer? Wczoraj przedstawiciele Skype udzielili odpowiedzi na powyższe pytanie i... udostępnili nową wersję komunikatora, już bez "szpiega".

Informacje o dziwnym zachowaniu komunikatora Skype pojawiły się 6 lutego br. na blogu pagetable.com. Melissa, jedna z autorek bloga - podobnie jak wielu innym użytkownikom 64-bitowej wersji Windows - podczas uruchamiana Skype zauważyła komunikat, który informował o nieudanej próbie uruchomienia pliku z rozszerzeniem wykonywalnym .com.

Smaczku sprawie nadał fakt, że dostęp do pliku był zabezpieczony, by utrudnić osobom postronnym poznanie jego działania. Melissie udało się w końcu odczytać zawartość pliku. Dzięki temu społeczność internautów dowiedziała się, że zadaniem programu jest pobieranie danych z BIOSu komputera, a następnie przesyłanie ich do komunikatora, skąd mogły być przesyłane dalej, poza maszynę użytkownika programu.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-251.html  


Wróć · Drukuj