Android zamiast Google Phonedodał Admin
2007-11-05 21:59:50
Newsy ze świata programówUmożliwimy całemu przemysłowi telekomunikacyjnemu stworzenie tysięcy GPhonów - mówią twórcy otwartej platformy mobilnej o nazwie Android, zrzeszeni w Open Headset Alliance.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na dzisiejszej konferencji prasowej Google ogłosiło plan rozwoju, który może wpłynąć na cały rynek rozwiązań mobilnych. Sojusz o nazwie Open Headset Alliance, w którego skład wchodzi ponad trzydzieści firm z branży technologicznej: operatorów telekomunikacyjnych, producentów sprzętu oraz oprogramowania, zamierza stworzyć otwarty, dostępny dla każdego pakiet rozwoju oprogramowania (Software Development Kit - SDK) nazwany Android.

Steve Horovitz, jeden z twórców platformy mówi wprost: Android to szansa na stworzenie lepszego telefonu komórkowego. To trochę podobnie jak z internetem. Każdy będzie mógł mieć swój wkład w to przedsięwzięcie. Nastolatek w swojej piwnicy ma takie same szanse jak inżynier pracujący w dużej firmie - dodaje Per Gustafsson, projektant związany z platformą.

Android będzie dostępny dla każdego, ponieważ udostępniany będzie na licencji Apache, która dopuszcza użycie kodu źródłowego zarówno na potrzeby wolnego oprogramowania, jak i zamkniętego oprogramowania komercyjnego.

Zgodnie z zapowiedziami Google, pierwszych produktów opartych o Androida można będzie się spodziewać w drugiej połowie 2008 roku. Pierwsza wersja oprogramowania zostanie opublikowana 12 listopada.

W serwisie YouTube opublikowany został krótki film, w którym twórcy Androida opowiadaj o tym, czym będzie ta platforma. Więcej informacji o samym sojuszu można natomiast znaleźć na stronie internetowej Open Headset Alliance.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-337.html  


Wróć · Drukuj