Gwiazdkowy prezent dla Google od FTCdodał Admin
2007-12-24 12:35:41
Newsy ze świata programówSzanse na wzmocnienie, i tak już silnej, pozycji Google na rynku reklamy online znacznie wczoraj wzrosły. Federalna Komisja Handlu USA (FTC)wyraziła bowiem zgodę na przejęcie przez Google firmy DoubleClick, jednego z największych dostawców usług i technologii związanych z wyświetlaniem w Internecie reklam graficznych.

Firma Google ogłosiła w kwietniu 2007 r. zawarcie wiążącej umowy o nabyciu DoubleClick za 3,1 miliarda dolarów w gotówce. Sprzedającymi byli Hellman & Friedman - firma private equity z San Francisco, a także JMI Equity oraz zarząd.

Od początku pomysł tego przejęcia wzbudzał kontrowersje. Niezadowoleni byli nie tylko konkurenci Google i DoubleClick, ale również obrońcy prywatności internautów.

- Zdecydowane wsparcie ze strony Federalnej Komisji Handlu jest jasnym komunikatem: przejęcie to nie stanowi żadnego zagrożenia dla konkurencji i jest korzystne dla klientów - odpiera zarzuty Eric Schmidt, prezes i dyrektor generalny Google, po korzystnej dla jego firmy decyzji FTC.

Proces przejęcia DoubleClick zależy już tylko od Komisji Europejskiej, która rozpoczęła już badanie wpływu tej transakcji na interesy konsumentów oraz konkurencyjnych firm. Przejęcie zostało zatwierdzone wcześniej przez Australijską Komisję ds. Konkurencji i Konsumentów, a stosowną, pozytywną rekomendację wydała też jedna z trzech agencji regulacyjnych w Brazylii.

adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-348.html  


Wróć · Drukuj