Chwalipięta złapanydodał Admin
2008-04-20 11:44:29
Newsy ze świata programówNotoryczny cyberprzestępca, który wielokrotnie włamywał się do sieci eBay, a następnie publicznie chwalił się swoimi osiągnięciami, został w końcu aresztowany – poinformowali przedstawiciele serwisu aukcyjnego.

Ukrywający się pod pseudonimem Vladuz przestępca został aresztowany przez rumuńskich przedstawicieli prawa – w akcji pomógł amerykański Secret Service, FBI oraz oddział eBaya zajmujący się fałszerstwami. Biorący udział w akcji nie chcieli udzielać szczegółowych informacji na jej temat.

20-letni Vlad Constantin Duiculescu został aresztowany w Bukareszcie. Tamtejszy sąd nakazał tymczasowy areszt podejrzanego na 29 dni.

Vladuzowi udało się w ubiegłym roku otrzymać informacje, które pozwalały mu uzyskać dostęp do sekcji eBaya przeznaczonego wyłącznie dla pracowników. Dzięki temu pojawiał się on na forach użytkowników jako oficjalny przedstawiciel serwisu aukcyjnego. Mimo że nigdy tego nie dowiódł, Vladuz utrzymywał, iż jego uprawnienia pozwalały mu na uzyskanie dostępu do jeszcze bardziej strzeżonych sekcji eBaya.

Przedstawiciele serwisu ostro zaprzeczyli jego stwierdzeniom, utrzymując, iż cyberprzestępca miał dostęp jedynie do nielicznych sekcji i nigdy nie pojawił się tam, gdzie przechowywane są numery kart kredytowych klientów.

eBay szacuje, iż działalność Vladuza kosztowała firmę milion dolarów.

Źródło informacji: hacking.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-384.html  


Wróć · Drukuj