Wielomilionowa kara za... walkę ze spamemdodał Admin
2006-09-16 09:07:42
Newsy ze świata programówOrganizacja Spamhaus.org, która wiele zrobiła dla walki ze spamem, została skazana przez sąd okręgowy w Illinois (USA) na karę 11 mln USD. Co ciekawe, przedstawiciele organizacji chyba się tym wyrokiem specjalnie nie przejęli.

Na mocy wyroku wydanego przez amerykański sąd, organizacja Spamhaus.org powinna zapłacić firmie e360insight ponad 11 mln USD odszkodowania. Ponadto organizacja ma publicznie przeprosić firmę e360insight oraz jej właściciela, Davida Linhardta, za określenie ich spamerami.

Zdaniem Davida Linhardta, cytowanego przez CNET, Spamhaus.org niesłusznie umieściła jego firmę w swojej bazie źródeł spamu. Ponadto Linhardt uważa, że wyrok sądu w Illinois jest dowodem na to, że Spamhaus.org to grupa fanatyków, którzy w sposób jawny łamią amerykańskie prawo.

Tymczasem Spamhaus.org twierdzi, że już wcześniej ostrzegała Linhardta przed tym, że wnoszenie oskarżenia do sądu amerykańskiego jest bezcelowe. Organizacja nawet nie próbowała się bronić w USA. Jej przedstawiciele podkreślają, że Spamhaus.org działa na terenie Wielkiej Brytanii i ewentualny pozew powinien być wniesiony do sądu na terenie tego kraju.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-55.html  


Wróć · Drukuj