Google Video dolewa oleju do głowydodał Admin
2006-09-27 19:47:42
Newsy ze świata programówInternetowe serwisy wideo mogą być nie tylko źródłem dla produkcji rozrywkowych, ale mogą i uczyć. Proponowana przez Google usługa wideo pozwala na dostarczanie internautom zapisów wideo zajęć, wykładów, sympozjów i innych materiałów z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Materiały uczelni dostępne są na stronach Google za darmo. Na początek do sieci trafiło 250 godzin nagrań wideo. W kolejnych miesiącach UC Berkeley ma dodawać do serwisu nowe zbiory.

Kalifornijska uczelnia jest pierwszą oferującą na specjalnie stworzonych stronach Google Video swoje materiały. Stronę z nimi znajdziecie tutaj. To zestaw nagrań z wielu dziedzin, m.in. fizyki, biologii, chemii czy nowych technologii, ale i zapis róznych projektów uczelni.

Internetowe technologie multimedialne wykorzystywane do przekazywania wiedzy nie są niczym nowym w Berkeley. Uczelnia stosuje te metody już od 2001 roku. Dostarczane dzięki Google nagrania, tzw. coursecasting, mogą być oglądane na ekranach komputerów lub pobierane np. do urządzeń przenośnych.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-88.html  


Wróć · Drukuj