Microsoft trzymał eksploita w tajemnicy?dodał Admin
2006-09-28 09:27:26
Newsy ze świata programówZaledwie dzień po tym, jak Microsoft załatał jedną z groźnych luk, pojawiła się nowa, tym razem dotycząca programu PowerPoint. Ciekawe jest to, że kod, który wykorzystuje tę lukę, był od razu wykrywany przez... oprogramowanie antywirusowe Microsoftu.

Narażone na atak oprogramowanie to PowerPoint w pakiecie biurowym Office 2000, Office XP oraz Office 2003. Komputery Apple, które korzystają z tego oprogramowania również mogą zostać zainfekowane.

Złośliwy kod wykorzystujący lukę to koń trojański PPDropper.f. Jak donosi McAfee, szkodnik ten może być rozsiewany w różnych paczkach jako Controlppt.w oraz Controlppt.x.

Oprogramowanie antywirusowe Microsoftu (Windows Live OneCare) identyfikuje obydwa te zagrożenia. Craig Schmugar z McAfee napisał na swoim blogu, że jest wielce prawdopodobne, iż Microsoft posiadał wcześniej dokładniejsze informacje na ich temat, ale nie podzielił sie tą wiedzą o nich z innymi firmami i liczył na to, że uda mu się dostarczyć ochronę zanim eksploit wyjdzie na jaw.
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-89.html  


Wróć · Drukuj