Google kupiło garażdodał Admin
2006-10-02 13:13:41
Newsy ze świata programówBrin i Page nie szukają miejsca na swoje auta. Nieruchomość, którą postanowiło kupić Google, a razem z nim dwójka jego założycieli, Larry Page i Sergey Brin, to punkt na mapie historii powstawania dzisiejszego imperium Google. W garażu, który kupili razem z przyległym domem, osiem lat temu zaczęła się historia firmy.

Dom został zakupiony od zatrudnionej w Google osoby, Susan Wojcicki, która niegdyś zgodziła się wynajmować dwójce swój garaż za 1700 dolarów miesięcznie. Wtedy jeszcze Wojcicki nie pracowała dla Google, ale znała ich ponieważ jedna z jej przyjaciółek umawiała się z Brinem.

Firma pracowała w garażu przez niecałe pół roku. Kiedy po raz pierwszy tam się pojawiła, jej kapitał stanowił milion dolarów zebrany od odważnych inwestorów widzących przyszłość przed rozkręcającą się firmą. Dzisiaj, wspomina agencja Associated Press, firma dysponuje 10 mld dolarów w gotówce, a jej rynkowa wartość to około 125 mld dolarów.

Nie jest niestety wiadome, jak wiele zapłaciło Google za dom. Ceny okolicznych nieruchomości mogą dawać jednak wskazówkę. Domy z sąsiedztwa można kupić za około 1,1-1,3 mln dolarów.

Źródło informacji: PClab.pl
adres newsa: http://www.edownload.pl/News-Wiecej-97.html  


Wróć · Drukuj