eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Poniedziałek, 2 Październik 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 5
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 2,271
Ogólnie odwiedzin: 15,361,229
Dzisiaj odsłon: 2,243
Ogólnie odsłon: 20,380,358

Partnerzy
gry

Spam będzie karalnydodał Admin
2006-09-02 14:19:12
Newsy ze świata programówRygorystyczne przepisy antyspamowe trafiły do projektu ustawy prawo telekomunikacyjne. A walczyć ze spamem będą: prezes UKE i dostawcy internetu, informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak czytamy w "Gazecie", jeśli zmiany przejdą to spam przestanie być wykroczeniem, a stanie się czynem zagrożonym karą administracyjną. Samych spamerów będzie można szybciej karać mandatami od 100 zł do nawet 100 tys. zł.

Odpowiedzialność za walkę ze spamem spocznie na Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, który utworzy ogólnopolski punkt przyjmowania zgłoszeń o przypadkach spamu (tzw. spambox) oraz będzie tropić i zwalczać spamerów. Do szybkiego reagowania na spam zostaną zmuszone także firmy - dostawcy dostępu do internetu. Firmy będą musiały utworzyć punkty, w których będzie można zgłaszać przypadki spamu - czytamy w dzienniku.

Planuje się także rozszerzenie definicji spamu. Jak informuje "Wyborcza", zakazane stanie się nie tylko masowe przesyłanie niezamówionych informacji komercyjno-reklamowych, ale również informacji o charakterze ideologicznym, politycznym, rozrywkowym i charytatywnym.

Źródło informacji: Media2.pl
odsłon: 2743 komentarzy: 0  
Windows Vista RC1 już jestdodał Admin
2006-09-02 14:18:20
Newsy ze świata programówPierwszy Release Candidate Windows Visty został udostępniony wąskiemu gronu testerów uczestniczących w programie TechBeta oraz TAP.

W przyszłym tygodniu grono osób mogących zapoznać się z nowym buildem Visty rozszerzy się do abonentów MSDN oraz TechNetu. Data udostępnienia RC1 testerom "cywilnym" nie została ujawniona. Vista RC1 to kompilacja 5600.

Jim Allchin, prezes do spraw platform i usług w Microsoft sugeruje, żeby twórcy oprogramowania używali Visty RC1 do budowy, testowania i certyfikowania aplikacji. Release Candidate 1 ma się w porównaniu do Beta 2 cechować ulepszonym graficznym środowiskiem pracy, większą ilością sterowników oraz zwiększoną wydajnością.

Według Amazon, który rozpoczął przedsprzedaż Visty, system będzie dostępny dla odbiorcy detalicznego 30 stycznia 2007 roku.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
odsłon: 2472 komentarzy: 0  
Wirusy atakują konta internetowedodał Admin
2006-09-01 17:45:29
Newsy ze świata programówPiątkowa "Gazeta Wyborcza" przestrzega przed wirusami, które stają się coraz niebezpieczniejsze dla posiadaczy bankowych kont w internecie. Niebezpieczna sytuacja zdarzyła się jednemu z klientów PKO BP.

Już nie tylko fałszywe e-maile, ale i wirusy podrzucają nam hakerzy, by wyłudzić hasła i wyczyścić konto z pieniędzy - alarmuje "Gazeta". Hakerzy z tzw. phishingu, czyli wyłudzania haseł za pomocą fałszywych e-maili udających korespondencję z banku. poszli o krok dalej.

Jak czytamy w "Wyborczej", w Polsce pojawiły się już wirusy, które bez wiedzy użytkownika przekierowują go na fałszywą stronę, gdy tylko wpisze on w przeglądarce adres banku. Złodziej nie musi więc już wysyłać e-maila, licząc na nieostrożność posiadacza konta.
odsłon: 2112 komentarzy: 0 Więcej  
Rosja: surowe kary dla piratówdodał Admin
2006-09-01 17:42:15
Newsy ze świata programówObowiązujące od dziś rosyjskie prawo zakłada surowe kary dla internetowych piratów - nawet do pięciu lat więzienia.

Nowe przepisy są skutkiem dążenia Rosji do członkostwa w World Trade Organization. Wymierzone jest w osoby, które zajmują się łamaniem i/lub nielegalną dystrybucją przez Internet tekstów, muzyki i filmów. Obecni dystrybutorzy multimediów mają - poczynając od dzisiaj - dwa lata na uregulowanie działalności i pozyskanie odpowiednich licencji.

Brak odpowiedniej ochrony własności intelektualnej jest jedną z głównych przeszkód w akcesji Rosji do WTO. Szacuje się, że obecnie 97% plików znajdujących się w rosyjskim Internecie jest nielegalna.

Roczny obrót licencjonowanymi plikami muzycznymi w Rosji wynosi milion dolarów, zaś prawdziwa wartość muzyki sprzedawanej w rosyjskiej sieci jest trzydzieści razy większa.

Źródło informacji: ITbiznes.pl
odsłon: 2587 komentarzy: 0  
SUSE Linux Enterprise 10 w polskich komputerachdodał Admin
2006-09-01 10:22:17
Newsy ze świata programówW przyszłym tygodniu Novell rozpocznie sprzedaż SUSE Linux Enterprise 10 (wersje Desktop oraz Server) OEM producentom sprzętu oraz firmom składającym komputery na indywidualne zamówienie klientów.

Dystrybucją systemów zajmie się APN Promise. SUSE Linux Enterprise oferowany będzie firmom, które dołączą do specjalnie przygotowanego programu partnerskiego Novell PartnerNet for Technology Partners, w ramach którego otrzymają oni wsparcie producenta, w tym możliwość certyfikacji produkowanego sprzętu. Udział w tym programie na poziomie podstawowym jest bezpłatny.

Pierwszym producentem, który będzie dostarczał oprogramowanie SUSE Linux Enterprise 10 w wersji OEM, jest Grupa Action. Należąca do Grupy Action firma California Computer będzie dostarczała pakiety OEM Novella do wielu tysięcy partnerów, którzy produkują komputery pod indywidualne specyfikacje swoich odbiorców. Systemy OEM SUSE Linux będą też oferowane z desktopami i serwerami Actina, oferowanymi przez Action.
odsłon: 3147 komentarzy: 0 Więcej  
Amazon pokazuje cenę Office 2007dodał Admin
2006-09-01 10:19:37
Newsy ze świata programówInternetowy sklep zaprezentował ceny i orientacyjny moment wprowadzenia na rynek nie tylko w przypadku kilku wersji systemu operacyjnego Microsoftu, ale i należącego do firmy popularnego pakietu biurowego. Amazon.com pozwala już teraz zamówić swoim klientom oprogramowanie Office 2007. Serwis wspomina na swoich stronach, że nowy program biurowy Microsoftu będzie dostępny tego samego dnia co systemy Windows Vista, 30 stycznia 2007 roku.

System operacyjny Microsoftu, Windows Vista, ma być dostępny w wersji dla odbiorców biznesowych jeszcze w tym roku, w listopadzie. Edycje konsumenckie pokazać mają się oficjalnie w styczniu przyszłego roku.
odsłon: 3867 komentarzy: 0 Więcej  
Poprzednia1 2 3 ...89 [90] 91 92 Następna >>>
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane