eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Sobota, 2 Grudzień 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 3
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 224
Ogólnie odwiedzin: 15,425,173
Dzisiaj odsłon: 246
Ogólnie odsłon: 20,446,293

Partnerzy
gry

Artykuły na eDownloaddodał Admin
2006-08-31 15:10:52
Newsy ze świata programówOd dzisiaj na naszym vortalu dzięki uprzejmości serwisu PCcity.pl są dostępne artykuły. Jak narazie nie mamy ich za dużo, lecz z czasem będzie coraz więcej.

Aby wejść w dział artykuły należy kliknąć na link w górnym lub bocznym menu. Wszystko jest bardzo przejrzyste, podzielone na kategorie.

Jeżeli znasz jakieś ciekawe tricki, masz umiejętności w photoshopie i możesz napisać tutoriala, itp. to zapraszamy Cię do pisania :)

Pozdrawiamy,
Ekipa eDownload.pl
odsłon: 3077 komentarzy: 0  
Nie śledź mnie wyszukiwarko!dodał Admin
2006-08-31 15:09:30
Newsy ze świata programówBadacze z New York University opracowali narzędzie dla przeglądarki Firefox, które wysyła losowe zapytania do największych wyszukiwarek. Po co? Dzięki temu frazy, które są faktycznie przez nas wyszukiwane, zginą w gąszczu fałszywych zapytań. Jest to zabieg profilaktyczny, w razie wycieku danych z wyszukiwarki.

Narzędzie o nazwie TrackMeNot jest dostępne na stronach New York University. Współpracuje z przeglądarką Firefox i integruje się w menu "Narzędzia" (Tools). Użytkownik może je skonfigurować do swoich potrzeb.

Losowe zapytania, takie jak "boston clock" lub "croissant", są wysyłane co 12 sekund do wyszukiwarek Google, Yahoo, MSN i AOL. Narzędzie dysponuje milionami słów do takich zapytań, ale użytkownik może dopisać własne.

Potrzebę stworzenia takiego narzędzia dostrzeżono po tym, jak opublikowano w Sieci dane dotyczące wyszukiwania za pomocą systemu AOL.

Dziennikarze serwisu CNET udowodnili wtedy, że mając zapytania jakie wybrany użytkownik zadawał wyszukiwarce możemy nie tylko zidentyfikować tę osobę, a czasami nawet pozyskać materiał do jej oczerniania.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 3873 komentarzy: 0  
Apple pozyskał szefa Googledodał Admin
2006-08-31 15:07:29
Newsy ze świata programówFirma Apple pozyskała do swojej kadry zarządzającej szefa Google, Erica Schmidta. Jest on ósmą osobą zasiadającą w zarządzie producenta komputerów z Kalifornii.

Dr Schmidt pozostanie członkiem zarządu Google oraz Princeton University. Wcześniej zajmował odpowiedzialne stanowiska w Novell, Sun Microsystems, Xerox i Bell Labs.

Szef Apple bardzo wysoko ocenia działania Schmidta w Google. Wyraził nadzieje, że jego doświadczenie w zakresie innowacyjnych rozwiązań będzie bardzo cenne dla Apple.

Roszady na najwyższych szczeblach Google i Apple oznaczają prawdopodobnie rychłe zacieśnienie współpracy pomiędzy oboma koncernami.

Źródło informacji: Media2.pl
odsłon: 3014 komentarzy: 0  
Włamanie do AT&Tdodał Admin
2006-08-31 11:18:11
Newsy ze świata programówDane ponad 19 tys. użytkowników zostały przejęte przez hakerów, którzy włamali się do serwisu internetowego AT&T. Skradzione informacje dotyczą głównie numerów kart kredytowych.

Głównymi poszkodowanymi są klienci, którzy korzystali z usługi szybkiego dostępu do internetu (DSL). Włamanie miało miejsce w weekend i AT&T zapewnia, że jego przyczyny zostały już usunięte. Firma skontaktowała się już ze wszystkimi właścicielami kart kredytowych oraz wydawcami dokumentów.

Przedstawiciele firmy AT&T przeprosili użytkowników za zaistniałą sytuację. Jednocześnie zobowiązano się do wzmocnienia zabezpieczeń serwisu oraz dołożenia wszelkich starań, by złapać złodziei.

Źródło informacji: Media2.pl
odsłon: 2331 komentarzy: 0  
Pytania i odpowiedzi w serwisie Microsoftudodał Admin
2006-08-31 11:16:34
Newsy ze świata programówMicrosoft poszerzył portfolio swoich serwisów Live dodając do nich Windows Live QnA - wyszukiwarkę opartą na informacjach udzielanych przez użytkowników. W tej chwili jest ona dostępna w wersji beta.

Za pomocą Windows Live QnA użytkownicy mogą pytać dosłownie o wszystko. Po tym, jak jeden z użytkowników zada pytanie, inni mają cztery dni, aby udzielić swoich odpowiedzi.

Każdy kto udzieli odpowiedzi otrzymuje jeden punkt. Poza tym, użytkownicy głosują na najlepszą odpowiedź. Autor tej najlepszej otrzymuje 20 punktów. Im więcej punktów, tym większa reputacja użytkownika mierzona skalą od 1 do 10. Maksymalna liczba punktów to 100 tys.

Użytkownicy mogą do każdego zapytania dodawać słowa kluczowe, całe frazy i kategorie. Ułatwia to wyszukiwanie informacji innym. Istnieje możliwość uzyskania powiadomienia e-mail o tym, że ktoś udzielił odpowiedzi. Usługa została też zintegrowana z serwisem blogowym Microsoftu (Spaces) dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć listy pytań, na które odpowiedzieli lub które zadali.

W tej chwili usługa jest dostępna jedynie w USA. Podobne serwisy uruchomiły już, konkurencyjne dla Microsoftu, firmy Yahoo oraz Google. Serwis Google jest odpłatny, podczas gdy korzystanie z Yahoo Answers jest bezpłatne. Na tego typu witrynach wzorowany jest również polski serwis Pytamy.pl.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2312 komentarzy: 0  
Pobierz sobie książkę z Googledodał Admin
2006-08-31 11:14:08
Newsy ze świata programówSerwis książkowy Google pozwala na pobieranie plików PDF z wybranymi, przechowywanymi w swoim serwisie książkami. Pobieranie jest dla użytkowników zainteresowanych różnorodnymi pozycjami literatury gromadzonej przez serwis darmowe. Dotychczas Google pozwalało w przypadku skanowanych książek w domenie publicznej jedynie na przeglądanie ich pełnej zawartości na ekranie komputera. Teraz takie klasyczne dzieła jak Hamlet Shakespearea czy Piekło Dantego można pobrać, a potem przenieść na papier. Akcja serwisu dotyczy oczywiście też mniej znanych pozycji, choć eszcze nie wszystkich.

Książkowy projekt Google obejmuje plany skanowania milionów książek, także tych objętych prawami autorskimi, a pochodzących z największych bibliotek świata, w tym z Uniwersytetów Oxford, Harvard, Stanford, Michigan i Kalifornijskiego oraz Publicznej Biblioteki Nowego Jorku.

Usługa Google Book Search w przypadku dzieł chronionych nadal prawami autorskimi pozwala na przeglądanie jedynie niewielkich fragmentów skanowanych tytułów. Zainteresowani nowym rozwiązaniem Google powinni zajrzeć na strony serwisu książkowego. By odnajdować tytuły, których teksty serwis prezentuje w pełni, wystarczy przed wyszukiwaniem zaznaczyć opcję "Full view books".

Źródło ifnormacji: PClab.pl
odsłon: 2384 komentarzy: 0  
Poprzednia1 2 3 ...90 [91] 92 Następna >>>
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane