eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Poniedziałek, 2 Październik 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 4
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 2,420
Ogólnie odwiedzin: 15,361,374
Dzisiaj odsłon: 2,388
Ogólnie odsłon: 20,380,507

Partnerzy
gry

Google pomoże w nauce czytaniadodał Admin
2006-10-05 08:09:27
Newsy ze świata programówFirma Google utworzyła stronę internetową, której celem będzie zebranie w jednym miejscu materiałów na temat nauczania czytania i pisania. Strona ta została uruchomiona w czasie targów książki we Frankfurcie, w ramach których prowadzona jest kampania na rzecz walki z analfabetyzmem. W projekt zaangażowało się również UNESCO.

Na stronie The Literacy Project dostępnej w języku angielskim i niemieckim znajdziemy m. in. linki materiałów video poświęconych metodyce nauki czytania i pisania. Filmy te zostały stworzone przez różne organizacje zajmujące się walka z problemem analfabetyzmu.

Organizacje te będą mogły teraz łatwiej nawiązać ze sobą współpracę i wymieniać się zasobami materiałów dydaktycznych. Aby ułatwić im kontakt ze sobą, na stronie The Literacy Project umieszczono link do specjalnej przeglądarki map Google, na których naniesiono lokalizacje siedzib tych organizacji.

Ponadto na stronie projektu znajdziemy linki do blogów poświęconych nauczaniu czytania, artykułów akademickich oraz książek poświęconych temu problemowi, które zostały zindeksowane w Google Book Search. Oczywiście uczestnicy projektu liczą na to, że strona przyciągnie kolejne organizacje i zachęci każdego do publikowania swoich materiałów.

Analfabetyzm jest poważnym problemem ogólnoświatowym. Według danych UNESCO na świecie żyje około 1 mld ludzi nie umiejących czytac i pisać. W samych Indiach aż 300 mln ludzi to analfabeci, a u kolejnych 400 mln ta umiejętność jest słabo rozwinięta. Analfabetyzm pociąga za sobą szereg konsekwencji takich jak bezrobocie i tzw. "wykluczenie cyfrowe".

The Literacy Project to kolejne przedsięwzięcie Google o charakterze edukacyjnym, wykorzystujące zbiory klipów wideo. W zeszłym tygodniu w serwisie Google Video swoją stronę założyła pierwsza uczelnia - University of California. Choć nikt nie ma wątpliwości, że jest to element walki o widzów z serwisem YouTube, to jednak wszyscy komentatorzy inicjatywy te pochwalają.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 3029 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane