eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 209
Ogólnie odwiedzin: 15,574,504
Dzisiaj odsłon: 216
Ogólnie odsłon: 20,601,902

Partnerzy
gry

Oszust internetowy w rękach policjidodał Admin
2006-10-05 16:07:01
Newsy ze świata programówWrocławska policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Kalisza podejrzanego o oszustwa internetowe. Mężczyzna "sprzedawał" na aukcjach internetowych różne przedmioty, których w rzeczywistości nie miał.

W sumie oszukał co najmniej 20 osób z całej Polski. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak poinformował PAP w środę Artur Falkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, gdzie policjanci zabezpieczyli komputer oraz dokumentację świadczącą o przestępczej działalności.

"Zatrzymany oferował na aukcjach internetowych do sprzedaży różne przedmioty po atrakcyjnych cenach i nie wywiązywał się z transakcji. Jak ustalili policjanci, oszust naciągnął w ten sposób co najmniej 20 osób na kwotę nie mniejszą niż 20 tys. zł" – mówił Falkiewicz.

Przypomniał, że to kolejny oszust działający poprzez Internet, którego w ostatnich dniach wytropili dolnośląscy policjanci. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o takie oszustwa. Sprawca na aukcjach internetowych oferował wysokiej klasy telefony komórkowe oraz akcesoria telefoniczne po bardzo atrakcyjnych cenach.


Policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn, którzy wyłudzali przez Internet pieniądze na poczet zaliczek na samochody sprowadzane z zagranicy, których ostatecznie nie sprowadzali. Wyłudzili natomiast od co najmniej 150 osób pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 180 tys. zł.

Na stronach internetowych policji można zapoznać się z poradnikami: Ciemna strona aukcji internetowych czyli jak nie dać się oszukać oraz Bezpieczeństwo w Internecie

Źródło informacji: WebInside.pl
odsłon: 2700 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane