eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 173
Ogólnie odwiedzin: 15,526,540
Dzisiaj odsłon: 190
Ogólnie odsłon: 20,551,789

Partnerzy
gry

Microsoft idzie na wojnę z piratamidodał Admin
2006-10-05 21:14:48
Newsy ze świata programów Microsoft ujawnia szczegóły funkcjonowania zabezpieczeń antypirackich obecnych w Windows Vista.

Użytkowników pirackich kopii Visty czekają ciężkie czasy. Zgodnie z zapowiedziami korporacji, na nielegalnych kopiach systemu nie będzie działał nowy interfejs systemu z Redmond - Aero. Z informacji opublikowanych przez korporację wynika ponadto, że poważnym ograniczeniom będzie podlegał WIndows Defender, chroniący system przed zagrożeniami ze strony spyware. Aplikacja - zgodnie z przeznaczeniem - będzie wykrywać złośliwe oprogramowanie, ale nie będize go usuwać.

Użytkownicy nielegalnych kopii Visty nie skorzystają również z mechanizmu ReadyBoost, który pozwala na zwiększenie wydajności systemu poprzez bezpośrednie wykorzystanie pamięci USB. Automatyczne uaktualnienia także zarezerwowane będą tylko dla legalnych instalacji systemu - Microsoft obiecuje jednak, że za sprawą Windows Update poprawki krytycznych błędów będą także dostarczane piratom.

Znaczne ograniczenie funkcjonalności czeka kopie Visty, które nie zostaną aktywowane w przeciągu 30 dni od instalacji. W takim wypadku system umożliwi uruchomienie tylko domyślnej przeglądarki internetowej na okres jednej godziny - później następuje automatyczne wylogowanie użytkownika. Ponadto, po każdej "znaczącej rozbudowanie sprzętowej" użytkownik będzie miał trzy dni na reaktywację Visty - w przeciwnym wypadku będzie musiał zmierzyć się z ograniczoną funkcjonalnością systemu.

Źródło informacji: ITbiznes.pl

 
odsłon: 2753 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane