eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 419
Ogólnie odwiedzin: 15,548,042
Dzisiaj odsłon: 551
Ogólnie odsłon: 20,574,315

Partnerzy
gry

Firefox traci, IE zyskuje i vice versadodał Admin
2006-10-11 14:04:03
Newsy ze świata programówRóżne statystyki dotyczące użytkowania przeglądarek wskazują ostatnio na bardzo różne tendencje. Według firmy OneStat, program Internet Explorer zaczyna ponownie zdobywać rynek, a traci Firefox. Z kolei badania firm Net Applications i Gemius mówią coś dokładnie odwrotnego.

Z ostatnich analiz firmy OneStat wynika, że od lipca br. do chwili obecnej udział Internet Explorera w światowym rynku przeglądarek wzrósł o 2,8%, podczas gdy główni rywale - Firefox i Safari - zanotowały spadek, odpowiednio o 1,44% i 0,23%.

Według tej firmy z Firefoksa korzysta obecnie 11.49% internautów, natomiast z Safari - 1,61%.

Tymczasem firma Net Applications podaje, że na rynku przeglądarek internetowych na świecie nadal utrzymują się dotychczasowe tendencje - spadkowa dla Internet Explorera oraz wzrostowa dla Firefoksa.Przeglądarka Mozilli osiągnęła już - według tej firmy - blisko 12,5% udziałów w rynku i od wielu miesięcy jest coraz częściej wybierana zarówno przez użytkowników Windows, jak i innych systemów operacyjnych (Linux, Mac OS X). Z
danych Net Applications wynika, że od czerwca br. do chwili obecnej Firefox zanotował wzrost o blisko 1,7%.

Safari, która ma obecnie według Net Applications ponad 3,5% udziałów w rynku przeglądarek na świecie, zanotowała nieznaczny wzrost (0,34%). W tym samym okresie udziały Internet Explorera spadły o niecałe 2% do 82,10%.

Z kolei wśród polskich użytkowników internetu wyraźnie widać nieprzerwany wzrost popularności przeglądarki Firefox - wynika z danych serwisu Ranking.pl. Z różnych wersji tej przeglądarki (1.x, 2.x) korzysta obecnie 23,2% polskich użytkowników.

Wciąż utrzymuje się także delikatna tendencja spadkowa Internet Explorera - obecnie z tej przeglądarki korzysta 65,5% polskich internautów. Trzecia co do popularności przeglądarka na polskim rynku to norweska Opera. Od miesięcy zachowuje ona delikatną tendencję wzrostową, a jej udział w polskim rynku programów do przeglądania stron WWW szacowany jest obecnie na 6,8%.

Źródło informacji:
Dziennik Internautów
odsłon: 3872 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane