eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Poniedziałek, 5 Czerwiec 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 808
Ogólnie odwiedzin: 15,240,978
Dzisiaj odsłon: 763
Ogólnie odsłon: 20,253,258

Partnerzy
gry

Yahoo! buduje kapsułę czasudodał Admin
2006-10-12 14:56:29
Newsy ze świata programówFirma nazywa swój projekt największą kapsułą czasu w historii świata. Yahoo! zachęca internautów do umieszczania w swoim serwisie różnego typu multimediów, zdjęć, wierszy, opowiadań, filmów oraz nagrań dźwiękowych. Gdy zbiór Yahoo! Time Capsule zostanie zamknięty, ma ilustrować życie w 2006 roku.

Strona kapsuły czasu oferowanej przez Yahoo! przedstawia sferę zbudowaną ze 100 najnowszych zgłoszeń od internautów. Wokół niej znalazły się kategorie do których dopasować trzeba wprowadzane materiały. Do wyboru dano m.in. miłość, złość, radość, wiarę, piękno i nadzieję. Projekt to pomysł artysty Jonathana Harrisa.

Zapieczętowana kapsuła zawierająca materiały zebrane w tym roku ma zostać otwarta w 25 rocznicę firmy Yahoo!, w 2020 roku. Kopia materiałów ma być przesłana m.in. do archiwów Smithsonian Folkways Recordings w Waszyngtonie. Internauci mogą przesyłać swoje materiały do 8 listopada.

Ciekawostką projektu jest fakt, że Yahoo! planowało prezentować pod koniec tego miesiąca wybrane zbiory ze swojej kapsuły na ścianach Piramidy Słońca w meksykańskim TeotihuacĂĄn oraz wystrzelić je stamtąd promieniem laserowym w kosmos. Na ambitnych planach tylko się skończyło, bo o ile pomysłodawcy tego projektu podchodzili początkowo do pomysłu oświetlania piramidy entuzjastycznie, mniejszym entuzjazmem wykazały się władze meksykańskie, obawiające się o swoje zabytki. Podczas takiego pokazu mogłyby one ucierpieć. Może w Egipcie się zgodzą ;).

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2875 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane