eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 234
Ogólnie odwiedzin: 15,526,601
Dzisiaj odsłon: 251
Ogólnie odsłon: 20,551,850

Partnerzy
gry

Energia słoneczna w biurowcu Googledodał Admin
2006-10-18 15:04:04
Newsy ze świata programówW siedzibie Google w Kalifornii zainstalowane zostaną baterie słoneczne, dzięki którym aż trzecia część energii zużywana przez biura w Googlepleksie będzie pochodziła ze źródła odnawialnego. Tym samym siedziba Google będzie najprawdopodobniej największym w USA kompleksem biurowym korzystającym z energii słonecznej.

Kolektory słoneczne zostaną umieszczone na dachach sześciu budynków Googlepleksu oraz na wybranych miejscach parkingowych. Moc słonecznej elektrowni Google wyniesie 1,6 MW, co stanowi moc wystarczającą, aby pokryć zapotrzebowanie tysiąca typowych gospodarstw domowych w Kalifornii.

System zostanie zainstalowany przez firmę Energy Innovations Inc. Wyprodukowana przez niego energia będzie stanowiła 30% całej energii zużywanej przez Googleplex. Nie da się wiec ukryć, że ta inwestycja z czasem sie zwróci i pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Jak wielkich pieniędzy? O tym przedstawiciele Google nie chcą powiedzieć. Podkreślają jednak, że nie tylko oszczędności były celem inwestycji Kalifornijska Firma chce pokazać, że można prowadzić dochodowy i jednocześnie ekologiczny biznes.  


Choć Google będzie mogło się poszczycić największą w Dolinie Krzemowej elektrownią słoneczną, to z pewnością nie jest pierwszą firmą w Kalifornii, która sięga po "zieloną" energię. Cypress Semiconductor już korzysta z kolektorów słonecznych, które dostarczają 10% energii potrzebnej jej biurowcowi. Czyste źródło zasilania wykorzysta także Microsoft w swojej siedzibie w Mountain View.

Plany Google z pewnością stanowią duże wsparcie dla promowania ekologicznych sposobów pozyskiwania energii. Mimo to trzeba jasno powiedzieć, że w tej chwili przemysł związany z internetem i komputerami stawia na obszarze odnawialnych źródeł energii pierwsze kroki. Baterie słoneczne zasilają biurowce tylko częściowo, a przecież są jeszcze olbrzymie centra danych, które potrzebują dziesięciokrotnie więcej energii elektrycznej niż budynki biurowe.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 3278 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane