eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 425
Ogólnie odwiedzin: 15,548,048
Dzisiaj odsłon: 557
Ogólnie odsłon: 20,574,321

Partnerzy
gry

Internet Explorer 7 wydany!dodał Admin
2006-10-19 08:52:51
Newsy ze świata programówInternet Explorer 7 jest już oficjalnie wydany i dostępny do pobrania. Co ciekawe, pierwszą stroną, na której pojawił się program nie była strona Microsoftu, lecz Yahoo. Jednak po niedługim odstępie czasu także Microsoft umieścił przeglądarkę na swojej witrynie. Sprawa nie została jeszcze wyjaśniona, nie wiadomo czy było to zamierzone działanie, czy jedynie "wpadka".

Od czasu premiery poprzedniej wersji przeglądarki minęło już 5 lat.

Po tak długiej przerwie można się było spodziewać sporych zmian. Nowy Internet Explorer 7 na pierwszy rzut oka jest zupełnie odmienioną przeglądarką. Jednak czy okaże się bezpiecznym i bezpiecznym oprogramowaniem, pokaże czas.

Na razie można powiedzieć, że silnik przeglądarki, Trident, został zmodyfikowany tylko w niewielkim stopniu. Jednak webdeveloperzy i tak powinni być zadowoleni, ponieważ poprawiono wiele najbardziej uciążliwych błędów, takich jak m.in. obsługa przezroczystości w obrazach .png, czy obsługa pseudoklasy :hover we wszystkich elementach, a nie jak do tej pory jedynie w odnośnikach.


Sprawa ma się zupełnie inaczej jeżeli chodzi o interfejs programu i funkcjonalność. Tutaj zmiany są wręcz rewolucyjne. Oto niektóre z nowych funkcji:

- przeglądanie w kartach,
- pole szybkiego wyszukiwania,
- miniaturki stron otwartych w kartach,
- ochrona anty-phishingowa,
- obsługa kanałów RSS,
- skalowanie stron

Większość z wyżej wymienionych funkcji znamy już z alternatywnych przeglądarek (Firefox, Opera), lecz implementacja niektórych jest dopiero zapowiadana na przyszłe wersje tych przeglądarek. Na przykład ochrona anty-phishingowa pojawi się dopiero w Firefoksie w wersji 2.0 i Operze w wersji 9.1.

Najprawdopodobniej w najbliższym czasie pojawi się Firefox 2.0, który ma być bezpośrednią odpowiedzią na Internet Explorer 7. Najprawdopodobniej także będziemy świadkami zaciętej walki pomiędzy producentami tych dwóch przeglądarek.

Przeglądarki Microsoftu używa w chwili obecnej najwięcej użytkowników, oraz jest ona zintegrowana z systemem operacyjnym, którego używają niemal wszyscy użytkownicy komputerów osobistych. Firefox zaś cieszy się lepszą opinią wśród zaawansowanych użytkowników i zdobywa uznanie także w kręgu przeciętnych użytkowników. Kto wygra, pokaże czas. Tymczasem możecie pobrać Internet Explorer 7, aby zapoznać się z jego nowymi funkcjami.

Pobierz Internet Explorer 7

Źródło informacji: WebInside.pl
odsłon: 2814 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane