eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 131
Ogólnie odwiedzin: 15,574,426
Dzisiaj odsłon: 137
Ogólnie odsłon: 20,601,823

Partnerzy
gry

Seksowna wyszukiwarka od... Microsoftudodał Admin
2006-10-20 14:56:17
Newsy ze świata programówPasek wyszukiwania na prawie pustej stronie WWW to rzecz, która nie przyciąga zbyt wielkiej uwagi. Do takiego wniosku doszedł chyba Microsoft, który przedstawia użytkownikom Ms. Dewey, czyli wyszukiwarkę Live Search z seksownym interfejsem.

Kiedy wejdziemy na stronę msdewey.com, naszym oczom ukaże się najpierw ostrzeżenie o tym, że strona stworzona jest w technologii Flash. Kiedy potwierdzimy, że posiadamy odpowiedni odtwarzacz, zobaczymy najpierw seksowną seksowną panią Dewey, na tle futurystycznego miasta, a pod nią pasek wyszukiwania.

Wyniki wyszukiwania (z wyszukiwarki Microsftu - Live Search) będą się pojawiać w "chmurkach" obok pani Dewey. Tymczasem sama bohaterka będzie się poruszać, komentować wpisywane przez nas słowa, strzelać do nas z procy, niecierpliwić się i przeszkadzać swoją paplaniną oraz pukaniem w ekran, kiedy zbyt długo "zagapimy" się na wyniki wyszukiwania.

Ot, taką właśnie formę interfejsu wyszukiwarki proponuje nam Microsoft. Trzeba szczerze przyznać, że pomimo atrakcyjności na pierwszy rzut oka, dłuższe przebywanie z panią Dewey na ekranie staje się, delikatnie mówiąc, uciążliwe. Można oczywiście szybko zmienić wyszukiwarkę, ale jeśli już ktoś się uparł, żeby tam zostać, to podpowiadamy, że w ostateczności da się pani Dewey zamknąć usta - po prostu wciskając przycisk "MUTE" ;-)


Przedstawiciele firmy z Redmond twierdzą, że nie jest to element kampanii reklamowej wyszukiwarki Live Search, a raczej "eksperyment", który ma celu wynalezienie innych metod przedstawienia użytkownikom samej koncepcji wyszukiwarki, jak i wyników wyszukiwania. Sam Microsoft rzeczywiście nie promuje Ms. Dewey na swoich stronach, ale umieścił ją w Sieci tak, aby inni mogli ją odkryć, a następnie przesłać do niej odnośnik znajomemu.

Wielu blogerów i komentatorów twierdzi jednak, że to zwykła reklama. Jak zauważa Marshall Kirkpatrick z serwisu TechCrunch, pani Dewey może być zabawna przez jakiś czas, ale trudno sobie wyobrazić, aby użytkownik, który musi szybko znaleźć informację, miał długo czekać na załadowanie się strony i znosić wszystkie wygłupy pani Dewey, kiedy potrzebne są mu konkretne linki.

Ciekawe spostrzeżenie poczynił też jeden z czytelników Forbesa, który zauważył, że przecież z internetu korzystają także kobiety. Czy w takim razie Microsoft nie powinien przygotować także pana Deweya?

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2954 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane