eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 232
Ogólnie odwiedzin: 15,574,527
Dzisiaj odsłon: 239
Ogólnie odsłon: 20,601,925

Partnerzy
gry

Za darmo od Microsoft: specyfikacja Sender IDdodał Admin
2006-10-24 20:55:30
Newsy ze świata programówMicrosoft ogłosił, że jego specyfikacja technologii antyspamowej Sender ID zostanie udostępniona na zasadach Open Specification Promise. Gigant liczy, że dzięki temu technologia ta będzie stosowana jeszcze szczerzej.

Technologia Sender ID pozwala na potwierdzenie automatyczności domen w poczcie elektronicznej. Jest to przydatne przy blokowaniu spamu przychodzącego ze sfałszowanych domen takich jak "microsoft.com" lub "hotmail.com". Do tej pory po tę technologię sięgnęło ponad 600 mln użytkowników na całym świecie.

Dzięki udostępnieniu na zasadach OSP, każdy będzie mógł korzystać z Sender ID bez licencji. Microsoft obiecał też, że nie będzie oskarżał użytkowników o naruszenia patentowe.

To już trzeci obszar technologii dostępny na zasadach OSP. We wrześniu br. koncern ogłosił otworzenie specyfikacji dla serwisów internetowych, a w październiku rozszerzył zasięg inicjatywy o specyfikację formatu VHD wykorzystywanego w wirtualnych dyskach.

OSP ma być w założeniach prostą i jasną formą umożliwienia deweloperom pracy nad produktami otwartymi i komercyjnymi. Inicjatywa rozwiązuje problem zawiłości licencyjnych udostępniając specyfikacje za darmo, bez konieczności podpisywania umów i informowania o pochodzeniu specyfikacji od Microsoftu.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2451 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane