eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 144
Ogólnie odwiedzin: 15,574,439
Dzisiaj odsłon: 150
Ogólnie odsłon: 20,601,836

Partnerzy
gry

Google "oddaje" użytkownikom wyszukiwarkędodał Admin
2006-10-24 20:56:11
Newsy ze świata programówOferta skierowana jest do bloggerów i operatorów stron. Dzięki Google informacje można teraz wyszukiwać z dowolnych stron, a proces szukania można ograniczyć do wybranych źródeł. Internauci mogą zbudować własną wyszukiwarkę korzystając z technologii opracowanych i oferowanych przez lidera rynku sieciowego szukania. Okienko do wpisywania zapytań oraz wyniki stworzonej wyszukiwarki mogą prezentowane na stronie internauty, bądź też na specjalnej witrynie utrzymywanej przez Google.

Dzięki panelowi ustawień w usłudze zwanej Google Custom Search Engine (GCSE) możliwe jest ograniczenie ilości źródeł spośród których system wyszukiwać ma informacje, ale i wpływanie na takie parametry jak wygląd strony z wynikami (pozwala to dopasować ją bardziej do wyglądu serwisu, w którym się znajdzie). GCSE oferuje oczywiście swoim użytkownikom niewielki kod do "przeklejenia" na stronę.

Firma zapewnia, że proces tworzenia własnej wyszukiwarki uproszczony jest do maksimum, przez co nawet nieobyci z technologiami użytkownicy będą w stanie skomponować ją w kilka chwil. Jak na razie serwis dostępny jest w wersji angielskojęzycznej jednak zapowiadane jest opracowanie kolejnych. Google Custom Search Engine można odnaleźć tutaj.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2798 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane