eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Poniedziałek, 29 Maj 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 203
Ogólnie odwiedzin: 15,231,446
Dzisiaj odsłon: 178
Ogólnie odsłon: 20,243,286

Partnerzy
gry

Wirusy atakują konta internetowedodał Admin
2006-09-01 17:45:29
Newsy ze świata programówPiątkowa "Gazeta Wyborcza" przestrzega przed wirusami, które stają się coraz niebezpieczniejsze dla posiadaczy bankowych kont w internecie. Niebezpieczna sytuacja zdarzyła się jednemu z klientów PKO BP.

Już nie tylko fałszywe e-maile, ale i wirusy podrzucają nam hakerzy, by wyłudzić hasła i wyczyścić konto z pieniędzy - alarmuje "Gazeta". Hakerzy z tzw. phishingu, czyli wyłudzania haseł za pomocą fałszywych e-maili udających korespondencję z banku. poszli o krok dalej.

Jak czytamy w "Wyborczej", w Polsce pojawiły się już wirusy, które bez wiedzy użytkownika przekierowują go na fałszywą stronę, gdy tylko wpisze on w przeglądarce adres banku. Złodziej nie musi więc już wysyłać e-maila, licząc na nieostrożność posiadacza konta.

Taka przygoda zdarzyła się klientowi PKO BP, który krzysta z dostępu do konta za pomocą Inteligo. Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", klient banku po zalogowaniu się do swojego konta zamiast zobaczyć stronę ze swoimi rachunkami, zobaczył podobną, ale z komunikatem proszącym o podanie pięciu nieużywanych haseł jednorazowych.

Na szczęscie klient był ostrożny i przed podaniem kodów skontaktował się z bankiem, gdzie poinformowano go, że taka sytacja jest wykluczona. Niestety hakerzy są coraz sprytniejsi i wymyslają różne groźne nowości. Bankowcy zalecają klientom e-kont bankowych podejrzliwość przy korzystaniu z dostępu do pieniędzy przez internet.

Źródło informacji: Media2.pl
odsłon: 2863 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane