eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Sobota, 2 Grudzień 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 4
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 160
Ogólnie odwiedzin: 15,425,109
Dzisiaj odsłon: 182
Ogólnie odsłon: 20,446,229

Partnerzy
gry

Nowy trojan do oszustw internetowychdodał Admin
2006-10-28 09:06:58
Newsy ze świata programówLaboratorium Panda Software wykryło nowego trojana Briz.R, który pozwala intruzowi zdalnie przejąć kontrolę nad wybranym komputerem i przekierować jego użytkownika na strony internetowe, które służą do wykradania poufnych informacji.

Nowy złośliwy kod wykradający poufne dane powstał na zamówienie, podobnie jak wykryty i unieszkodliwiony przez Laboratorium Panda Software na początku tego roku trojan Briz.A. -Po przeanalizowaniu kodu nowego trojana jesteśmy niemal pewni, że jest on dziełem autora odpowiedzialnego za powstanie pierwszego trojana z rodziny Briz - mówi Piotr Skowroński, dyrektor techniczny Panda Software Polska.

Briz.R rozprzestrzenia się w różny sposób, np. przez strony internetowe, podejrzane aplikacje pobrane z Sieci, itd. Autor nie wprowadził go jednak do powszechnego obiegu, obawiając się wykrycia trojana przez firmy antywirusowe. Atak Briz.R rozpoczyna się od instalacji pliku o nazwie iexplore.exe, który sprawdza, czy istnieje połączenie internetowe. Po jego wykryciu zostaje pobrany kolejny plik o nazwie ieschedule.exe, przechowujący parametry konfiguracji trojana, m.in. numer portu przez który będzie wysyłał skradzione informacje.

Następnie pobrany zostaje plik ieserver.exe, który tworzy serwer na komputerze. W momencie gdy użytkownik próbuje uruchomić konkretne witryny internetowe, np. stronę swojego banku, złośliwy program kieruje go na fałszywe strony internetowe. I jeśli tylko internauta wprowadzi swoje dane na fałszywej stronie, trojan wykrada je, a następnie przesyła przestępcy internetowemu.

Wspomniany serwer pozwala także intruzowi przejąć zdalną kontrolę nad zaatakowanym komputerem. Jest to możliwe dzięki aplikacji zaprogramowanej w PHP, o nazwie phpRemoteView. W następnej kolejności trojan Briz.R pobiera komponent o nazwie smss.exe, który modyfikuje plik systemowy hosts. Modyfikacje te uniemożliwiają dostęp do wielu stron internetowych związanych z bezpieczeństwem technologii informatycznych.

Źródło informacji: Media2.pl
odsłon: 2568 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane