eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 165
Ogólnie odwiedzin: 15,526,532
Dzisiaj odsłon: 182
Ogólnie odsłon: 20,551,781

Partnerzy
gry

Kaspersky: Kryminalizacja internetu trwadodał Admin
2006-10-29 17:23:54
Newsy ze świata programówJesteśmy świadkami coraz większej kryminalizacji internetu - rozwijane i wykorzystywane są nowe złośliwe technologie, a Cyberprzestępczość stała się dochodowym procederem, którym zajmują się wysoce zorganizowane grupy - ostrzega w artykule "Komputery, sieci i kradzież" Yury Mashevsky, analityk z firmy Kaspersky Lab.

Na razie opublikowana została pierwsza część artykułu "Komputery, sieci i kradzież", w której Mashevsky omówił ataki na osoby indywidualne. Jak wyjaśnia, celem ataków na indywidualnych użytkowników jest uzyskanie różnorodnych danych, a same ataki przeprowadzane są na wiele różnych sposobów.

Na przykład, osoby atakujące mogą skoncentrować się na kradzieży haseł do internetowych serwisów finansowych, do komunikatorów internetowych, kont poczty elektronicznej, zasobów internetowych i gier online (np. Legend of Mir, World of Warcraft). Dane takie można ukraść przy użyciu szeregu różnych złośliwych programów, socjotechniki, za pomocą wiadomości phishingowych lub fałszywych sklepów internetowych.

Osobiste informacje i poufne dane mogą być następnie wykorzystane przez cyberprzestępców lub sprzedane za spore pieniądze. Mashevsky pisze, że dochody z przestępstw popełnionych w internecie na osobach indywidualnych w roku 2005 można oszacować na dziesiątki, a nawet setki milionów dolarów.


Artykuł zawiera również szczegóły dotyczące stosunkowo nowego rodzaju ataku cybernetycznego: wymuszeń. Złośliwe programy, takie jak Krotten i Gpcode, szyfrują dane użytkownika lub modyfikują parametry systemowe, a następnie żądają pieniędzy w zamian za przywrócenie ich do pierwotnego stanu. Wygląda na to, że podejście to zyskuje coraz większą popularność wśród cyberprzestępców.

Na koniec Yury Mashevsky podaje użytkownikom kilka wskazówek, które pozwolą im uniknąć stania się ofiarą cyberprzestępców. "Jeśli sam nie zabezpieczysz swojej własności, nikt nie zrobi tego za ciebie" - mówi autor artykułu.

Pełną wersję tekstu znajdziecie w serwisie Encyklopedia Wirusów. Druga część artykułu ma być poświęcona atakom na organizacje.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 3126 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane