eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 5
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 284
Ogólnie odwiedzin: 15,483,399
Dzisiaj odsłon: 286
Ogólnie odsłon: 20,507,356

Partnerzy
gry

Uwaga na niebezpieczny mailingdodał Admin
2006-11-02 13:55:30
Newsy ze świata programówAnalitycy z Kaspersky Lab przechwycili mailing wiadomości zawierających trojana Trojan-Dropper.MSWord.Lafool.v. Mailing ten posiada jedną bardzo niepokojącą cechę.

Wiadomości wyglądają na wysłane z adresu mcafee@europe.com, zatem ich rzekomym nadawcą jest firma McAfee, producent oprogramowania antywirusowego. Eksperci z Kaspersky Lab są przekonani, że firma McAfee nie jest w żaden sposób zaangażowana w wysyłkę tych wiadomości a adres mcafee@europe.com został sfałszowany i użyty w celu skłonienia odbiorców do otwarcia zainfekowanych wiadomości.

Lafool.v ma postać dokumentu programu MS Word o nazwie "McAfee Inc. Reports.doc". Plik zawiera rzekomo raport dotyczący rozprzestrzeniania się szkodliwych programów w Internecie. W rzeczywistości dokument zawiera makro napisane przy użyciu języka programowania Visual Basic for Applications. Lafool.v wypakowuje ze swojego kodu i uruchamia najnowszą modyfikację znanego trojana kradnącego hasła - LdPinch. LdPinch kradnie hasła związane z wieloma usługami i aplikacjami, łącznie z komunikatorami AOL i ICQ oraz inne poufne dane użytkowników zainfekowanych komputerów. Oprogramowanie Kaspersky Anti-Virus wykrywa tę nową wersję jako Trojan-PSW.Win32.LdPinch.bbg.

Źródło informacji: Media2.pl

 
odsłon: 2515 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane