eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 233
Ogólnie odwiedzin: 15,526,600
Dzisiaj odsłon: 250
Ogólnie odsłon: 20,551,849

Partnerzy
gry

Microsoft poszerzy współpracę z rządemdodał Admin
2006-11-09 09:10:34
Newsy ze świata programówWicepremier Ludwik Dorn spotkał się w Warszawie z Kevinem Turnerem, Dyrektorem Zarządzającym Microsoft Corporation. Na spotkaniu mówiono o inwestycjach w polską młodzież, bezpieczeństwie elektronicznym oraz o inicjatywie powołania Centrum Otwartych Rozwiązań dla e-Administracji.

Ludwik Dorn wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy, a w szczególności z powstania Centrum Innowacji w Poznaniu. Tematem rozmów było też funkcjonowanie Społecznych Centrów Internetowych, które mają zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu Polaków.

Inwestycje w Polską młodzież mogą być obiecujące zarówno dla naszego kraju, jak i dla Microsftu. Na spotkaniu nie omieszkano wspomnieć, że Polacy byli najliczniejszą grupą, która trafiła ostatniego lata na praktyki do Redmond. Młodzi informatycy zapracowali sobie na ten sukces. W międzynarodowym konkursie Imagine Cup trzech polskich studentów zajęło całe podium miejsca w dziedzinie algorytmów.

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa elektronicznego, to ustalono, że dotychczasowe porozumienie udostępniające polskiemu rządowi dostęp do kodu źródłowego Windows zostanie rozszerzone o aplikacje Office System, a przede wszystkim o współpracę w obszarze kryptografii i współpracy ekspertów obu stron dotyczącej bezpieczeństwa systemów komputerowych.


Przedstawiono również inicjatywę powołania Centrum Otwartych Rozwiązań dla e-Administracji. Ma ona pozwolić samorządom na zmniejszenie kosztów wdrażania rozwiązań informatycznych. Firma z Redmond zobowiązała się do sfinansowania pierwszego projektu i promowania idei tworzenia rozwiązań, które obejmowałyby nie tylko samo oprogramowanie, ale także dokumentację, szkolenia i dalszy rozwój.

Wicepremier Ludwik Dorn stwierdził, że takie inicjatywy nie tylko pozwolą na wdrożenie najnowszych technologii, ale także przyczynią się do budowania kadr informatycznych w administracji. Podkreślił przy tym nadrzędną zasadę neutralności technologicznej pastwa i jednocześnie wyraził zadowolenie z faktu, że światowi liderzy technologii poważnie traktują potrzeby polskiego rynku.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2711 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane