eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Sobota, 2 Grudzień 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 165
Ogólnie odwiedzin: 15,425,114
Dzisiaj odsłon: 187
Ogólnie odsłon: 20,446,234

Partnerzy
gry

Piracka wyspa w centrum Warszawydodał Admin
2006-11-10 16:25:22
Newsy ze świata programówPolicjanci zabezpieczyli w jednej z firm działającej w Al. Jerozolimskich w Warszawie niemal 180 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem o wartości 400 tysięcy złotych.

Kontrola w przedsiębiorstwie zajmującym się między innymi usługami telemarketingowymi została przeprowadzona w wyniku informacji, które dotarły do policjantów z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą. Podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt komputerowy o wartości 350 tysięcy złotych.

"Na miejscu zabezpieczono 175 komputerów oraz trzy serwery. Zainstalowane na nich były głównie pirackie systemy operacyjne. Straty producenta oprogramowania szacowane są nawet na ponad 400 tys. zł" - mówi Dorota Tietz, oficer prasowy ochockiej policji.

Najdrożej wyceniono nielegalne programy zainstalowane na komputerze firmowego informatyka - na około 30 tysięcy złotych. Podobno informował on szefostwo firmy o konsekwencjach grożących za użytkowanie nielegalnego oprogramowania, jego ostrzeżenia zostały jednak zlekceważone. Osoby odpowiedzialne za korzystanie z nielegalnego oprogramowania odpowiedzą teraz za paserstwo komputerowe. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Przedsiębiorstwo współpracuje między innymi z Tele2. Karol Wieczorek - rzecznik operatora - wyraża oburzenie i zapowiada możliwość zerwania współpracy z partnerem.

Źródło informacji: ITbiznes.pl

 
odsłon: 2382 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane