eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Sobota, 2 Grudzień 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 236
Ogólnie odwiedzin: 15,425,185
Dzisiaj odsłon: 258
Ogólnie odsłon: 20,446,305

Partnerzy
gry

Jedna firma i 177 komputerów z programami bez licencjidodał Admin
2006-11-12 09:25:22
Newsy ze świata programówJak dowodzi ostatnia akcja warszawskiej policji, problem piractwa komputerowego dotyczy nie tylko domowych użytkowników i małych firm. Dwa dni temu policjanci z Ochoty (Warszawa) ujawnili na 174 komputerach i trzech serwerach - należących tylko do jednej firmy - programy komputerowe wartości ponad 400 tys. złotych, które były nielegalnie wykorzystywane.

Na trop "składnicy" nielegalnego oprogramowania policja wpadła dzięki doniesieniom przedstawiciela jednego z producentów oprogramowania komputerowego. Poinformował on funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach, iż pracownicy jednej z warszawskich firm, zajmujących się usługami marketingowymi dla dużego operatora telekomunikacyjnego, korzystają z nielegalnego oprogramowania.

Po wkroczeniu do usytuowanych w centrum Warszawy pomieszczeń firmy, policja wraz z biegłym sądowym informatykiem ujawnili, że na jej komputerach znajduje się oprogramowanie, na które kierownictwo przedsiębiorstwa nie posiadało żadnych licencji - informuje stołeczna policja.

Biegły informatyk ocenił, że wartość zabezpieczonego przez policjantów oprogramowania to ponad 400 tys. złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli 174 komputery firmy o szacunkowej wartości 350 tys. złotych.

Jak podaje policja, osobom, które popełniły przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za paserstwo komputerowe. Ponadto legalni właściciele w postępowaniu cywilnym mogą wystąpić o rekompensaty i odszkodowania za korzystanie z nielegalnych programów.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2977 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane