eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Sobota, 10 Czerwiec 2023
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 2
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 309
Ogólnie odwiedzin: 15,245,298
Dzisiaj odsłon: 301
Ogólnie odsłon: 20,257,790

Partnerzy
gry

Nowy Firefox najlepiej wywęszy phishingdodał Admin
2006-11-15 11:07:43
Newsy ze świata programówPrzeglądarka Firefox 2.0 okazuje się znacznie lepsza w identyfikowaniu stron phishingowych niż jej główny rywal, Internet Explorer 7. Tak przynajmniej wynika z badań firmy Smartware przeprowadzonych na zlecenie Mozilli i zweryfikowanych pod kątem metodologicznym przez iSEC Partners.

W raporcie z badań Smartware umieszczonym na stronie Mozilla Developer Center czytamy, że Firefox 2.0 potrafi zidentyfikować 78,85% stron phishingowych jeśli korzysta z lokalnej bazy takich stron. Przy wykorzystaniu bazy online od Google jego skuteczność rośnie do 81,5%.

Dla porównania Internet Explorer 7 identyfikował 66,35% stron phishingowych z ustawieniem Auto Check ON i zaledwie 1,54% przy ustawieniu Auto Check OFF. W sumie w czasie badania doszło do 243 sytuacji, w których Fx 2.0 zablokował daną stronę phishingową, a IE7 tego nie zrobił. Sytuacji odwrotnych było 117.

Metodologia badań Smartware została zweryfikowana przez firmę iSEC Partners. Z wynikami tej analizy metodologicznej możemy się zapoznać czytając raport dostępny na stronach iSEC w formacie PDF.


Podobne badania we wrześniu przeprowadziła firma 3sharp na zlecenie Microsftu, porównując IE7 do kilku aplikacji dostarczanych przez konkurencję. Wtedy przeglądarka z Redmond okazała się liderem w blokowaniu phishingu, ale badanie nie uwzględniało Firefoxa 2.0, a jedynie narzędzie Google Safe Browsing działające na Firefoksie.

Co na to specjaliści? Patrick Peterson z firmy IronPort przyznał w wypowiedzi dla NewsFactor, że Firefox od dawna prezentował wyższy poziom bezpieczeństwa, ale trudno jego zdaniem powiedzieć jak jest teraz. To prawda, że obserwuje się mniejszą ilość oszustw i infekcji u użytkowników Firefoksa, jednak nie bez znaczenia jest fakt, że z reguły są to ludzie bardziej doświadczeni w poruszaniu się po internecie.

Poza tym Peterson uważa, że tak naprawdę to nie oprogramowanie jest największym problemem. Najczęściej słabym ogniwem w zabezpieczeniach okazuje się człowiek, który bezmyślnie klika na wszystkie linki i ignoruje ostrzeżenia.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2590 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane