eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 629
Ogólnie odwiedzin: 15,483,744
Dzisiaj odsłon: 632
Ogólnie odsłon: 20,507,702

Partnerzy
gry

Microsoft aktualizuje narzędzie do sprawdzania legalnościdodał Admin
2006-11-29 10:08:57
Newsy ze świata programówJuż niebawem do użytkowników systemu Windows, poprzez automatyczne aktualizacje zacznie docierać nowa wersja narzędzia Windows Genuine Advantage. Służy ono do identyfikacji legalności systemu i umożliwia dostęp do windowsowych dodatków. Nowa wersja ma działać w sposób bardziej przejrzysty i nie wzbudzać kontrowersji.

Nowa wersja WGA Notifications ma przede wszystkim jasno określać w czasie instalacji zasadę działania narzędzia i konsekwencje jakie wynikają ze zidentyfikowania systemu Windows jako nielegalnego. W wersji poprzedniej przed instalacją wyświetlała się jedynie długa licencja, której tak naprawdę nikt nie czytał.

O braku przejrzystości w działaniu WGA było głośno w czerwcu br. kiedy to Lauren Weinstein, założyciel organizacji People for Internet Responsibility (PFIR), porównał narzędzie do programów szpiegowskich. Weinstein zauważył, że WGA próbuje kontaktować się z serwerami Microsoftu przy każdym starcie systemu, nawet wtedy, jeśli jego legalność została już przezeń stwierdzona.

Również w przypadku stwierdzenia, że system jest nielegalny, użytkownik będzie lepiej informowany o tym co powinien zrobić, a komunikaty generowane przez WGA maja być generalnie bardziej zrozumiałe.


Nowa wersja WGA ma być również bardziej odporna na złamanie zabezpieczeń. Już kilkakrotnie w internecie pojawiały się informacje o tym jak można obejść WGA i tym samym uzyskać dostęp do dodatków przeznaczonych tylko dla legalnych użytkowników systemu. Firma z Redmond zapowiada, że teraz poprawione wersje WGA będą się pojawiać co 3-4 miesiące.

Instalowanie WGA cały czas będzie opcjonalne, ale warto zwrócić uwagę na to, że wraz z pojawieniem sie Windows Vista, Microsoft zwiększy liczbę funkcji w systemie Windows, które będą dostępne tylko po zweryfikowaniu legalności systemu. Obecnie pozytywna weryfikacja WGA jest wymagana choćby przy instalacji Windows Media Playera 11.0 oraz nowej przeglądarki Internet Explorer 7.0.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 2927 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

Spider (IP: 83.17.245.*) dnia 2006-06-19 17:14:52 napisał:
Super forum!


Redakcja vortalu Dobre i darmowe programy, instalki, gry do pobrania, download, antywirusy nie odpowiada za treść zamieszczanych komentarzy.
 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane