eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 10
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 378
Ogólnie odwiedzin: 15,483,493
Dzisiaj odsłon: 380
Ogólnie odsłon: 20,507,450

Partnerzy
gry

Sprawdź czy twój komputer nie jest podatny na atakdodał Admin
2006-12-08 14:29:34
Newsy ze świata programówW serwisach informacyjnych pojawia się coraz więcej informacji niezałatanych lukach, które są już wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nie sposób już śledzić wszystkich tych doniesień. Nic więc dziwnego, że firmy dostarczające zabezpieczenia zaczynają oferować darmowe programy testujące podatność oprogramowania na ataki i prowadzą serwisy o lukach zero-day.

Aby ułatwić użytkownikom zabezpieczanie się przed atakami zero-day firma Secunia udostępniła darmowe narzędzie o nazwie Software Inspector. Wykrywa ono oprogramowanie podatne na ataki, działające pod kontrolą systemów Windows 2000, Windows XP oraz Windows 2003.

Po przeprowadzonym teście użytkownik dowie się nie tylko, jakie programy na jego komputerze mogą być podatne na atak (test obejmuje m. in. przeglądarki, komunikatory, odtwarzacze i klienty poczty), ale zostanie również poinformowany o ewentualnej konieczności zaktualizowania swojego Windowsa.

Software Inspector korzysta z części bazy sygnatur, która jest wykorzystywana w płatnych narzędziach firmy Secunia używanych do wykrywania niezałatanych programów. Korzystanie z narzędzia wymaga przeglądarki Internet Explorer 6.x, Opera 9.x lub Firefox 1.5.x.

Na uwagę zasługuje także strona internetowa uruchomiona przedwczoraj przez firmę eEye Digital Security. Zawiera ona informacje o lukach zero-day w popularnym oprogramowaniu. Znajdziemy na niej informacje o tym, jak długo dana luka jest lub była dostępna publicznie bez łatania. W tej chwili opisane jest 7 luk aktywnych i 18 luk archiwalnych (już załatanych).

Źródło informacji: Dziennik Internautów

 
odsłon: 2624 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane