eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 255
Ogólnie odwiedzin: 15,574,550
Dzisiaj odsłon: 262
Ogólnie odsłon: 20,601,948

Partnerzy
gry

Zabezpieczenia HD DVD (chyba) złamanedodał Admin
2006-12-30 10:50:38
Newsy ze świata programówTechnologia AACS mająca służyć do ochrony płyt DVD nowej generacji przed kopiowaniem może okazać sie niebawem całkowicie nieskuteczna metodą ochrony. Cracker posługujący się pseudonimem muslix64 uważa, że stworzył oprogramowanie łamiące te zabezpieczenia i zamierza opublikować jego kod źródłowy. Firmy stojące za formatem HD DVD jeszcze nie wiedzą co o tym sądzić.

System zabezpieczeń AACS został stworzony przez grupę firm, którym zależało na ochronie dysków nowej generacji - Walt Disney, Toshiba, Microsoft, Sony i in. System ten jest bardziej zaawansowany niż znany wcześniej CSS, który został złamany przez słynnego "DVD Jona".

Na forum doom9.org muslix64 zamieścił link do kodu źródłowego swojego programu o nazwie BackupHDDVD. Program jest napisany w Javie i pozwala na pobranie filmu z pamięci komputera poprzez oprogramowanie odtwarzacza. Nie jest jeszcze pewne czy aplikacja będzie działać ze wszystkimi tytułami filmowymi. Kod jest wysoce niestabilny, ale już 2 stycznia ma się ukazać jego poprawiona wersja.

Przedstawiciel firm, które opracowały AACS, powiedział anonimowo agencji Reuters, że sprawa jest badana i jak na razie trudno się na ten temat wypowiadać. Znani specjaliści w kwestiach bezpieczeństwa wysoko oceniają jednak kod crackera. Zdaniem Jeffa Mossa, organizatora Defcon, muslix64 znalazł "prawdziwą lukę" w AACS. Adrian Kingsley-Hughes, specjalista brytyjski, twierdzi że przejrzał kod źródłowy i uznał go za "wystarczająco efektywny".

Należy jednak zauważyć, że system AACS jest na tyle zaawansowany, że pozwala na porzucenie tych kluczy do deszyfrowania, które okazały sie nieskuteczne. Możliwe, że producenci skupieni wokół HD DVD zmuszą użytkowników do aktualizacji swojego oprogramowania, jeśli ci będą chcieli aby ich filmy odtwarzały się nadal. Cała sytuację trudno jednak teraz oceniać i należy z tym zaczekać przynajmniej do 2 stycznia.

Źródło informacji: Dziennik Internautów

 
odsłon: 9087 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane