eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 135
Ogólnie odwiedzin: 15,574,430
Dzisiaj odsłon: 141
Ogólnie odsłon: 20,601,827

Partnerzy
gry

Google ponad Technoratidodał Admin
2006-12-31 09:40:51
Newsy ze świata programówInternauci zdecydowali się częściej wykorzystywać nową technologię do wyszukiwania w sieci blogów. Okazało się, że w tygodniu kończącym się w sobotę przed Wigilią, użytkownicy sieci wybierali częściej do tego zadania wyszukiwarkę Google. O zmianie na pozycji lidera poinformowała firma Hitwise. Usługa Google Blog Search odnotowała 168-procentowy wzrost udziału w rynku po jej silniejszej promocji w październiku. Wtedy to link do wyszukiwarki umieszczono w popularnym serwisie Google z aktualnościami. W rezultacie, pozwoliło to pokonać stworzony w 2003 roku serwis Technorati.

Znajdujący się nadal w fazie beta, ale mający już na karku ponad rok serwis Google, pozwalający wyszukiwać w sieci blogi, przeszukuje nie tylko strony stworzone w należącej do Google usłudze Blogger, ale i inne. Jak można przeczytać na stronach rosnącej w siłę wyszukiwarki, oferuje ona możliwość przeszukiwania blogów pisanych nie tylko w języku angielskim, ale i innych, w tym polskich, niemieckich, włoskich, francuskich, hiszpańskich itd.

Analizy Hitwise pokazały, że z wyszukiwarki blogów od Google korzysta więcej młodszych internautów. W przypadku Technorati tylko 10 proc. użytkowników to osoby w wieku 18-24 lata. U Google użytkownicy tej grupy stanowili aż 34 proc. odwiedzających.

Źródło infornacji: PClab.pl

 
odsłon: 2748 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane