eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 187
Ogólnie odwiedzin: 15,526,554
Dzisiaj odsłon: 204
Ogólnie odsłon: 20,551,803

Partnerzy
gry

Core i Extras połączą się w jedną Fedorędodał Admin
2007-01-07 13:42:35
Newsy ze świata programówFedora, czyli bezpłatna dystrybucja Red Hata wspierana przez społeczność open source, począwszy od wersji 7 nie będzie rozdzielona na linie Fedorę Core i Extras. Będzie tylko jedna Fedora i jedno repozytorium - ogłosił Bill Nottingham z Red Hat.

Nie ustalono jeszcze w jaki sposób nowe repozytorium będzie zarządzane. Zasady jego działania zostaną ustanowione wspólnie przez Core Steering Committee, radę projektu Fedora oraz FESCO.

Rozpoczęcie prac nad Fedorą 7 zostało ogłoszone już przy okazji wypuszczenia Fedory Core 6, choć wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że podział na Core i Extras zaniknie. Mówiono już jednak o tym, że nowa Fedora będzie dostępna na płycie live CD. Teraz dodatkowo wiadomo, że dostępne będą edycje Desktop, Server i KDE.

Inne planowane nowości w Fedorze to m. in.: przyśpieszenie bootowania i zamykania systemu, poprawa obsługi sieci bezprzewodowej, dodanie nowych sterowników do nVidii, dodanie wsparcia dla wirtualizacji KVM, przesiadka na syslog-ng i dalsze usprawnienia w mechanizmach aktualizacji systemu.

W swoim wpisie na liście dyskusyjnej Fedory Bill Nottingham podał też szczegóły dotyczące harmonogramu prac nad Fedorą 7. Pierwsza wersja testowa ma się ukazać 30 stycznia. Kolejne wersje zobaczymy w lutym i w marcu, aby pod koniec kwietnia ujrzeć Fedorę 7 w ostatecznym kształcie.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 3124 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane