eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 258
Ogólnie odwiedzin: 15,574,553
Dzisiaj odsłon: 265
Ogólnie odsłon: 20,601,951

Partnerzy
gry

NSA grzebała przy Viściedodał Admin
2007-01-10 17:23:24
Newsy ze świata programówAmerykańska National Security Agency - instytucja zajmująca się między innymi podsłuchiwaniem podejrzanych o terroryzm - umieściła w Windows Vista własne poprawki, Microsoft odmawia poinformowania o szczegółach kontrybucji agencji.

NSA również nie chce poinformować o szczegółach wprowadzonych do systemu zmian. Wiadomo tylko, że w ramach agencji działały dwie grupy, z których jedna zajmowała się symulowaniem ataków na Vistę, a druga pomagała Departamentowi Obrony w bezpiecznym konfigurowaniu systemów. Miało to podnieść poziom bezpieczeństwa oraz chronić przed złośliwym oprogramowaniem.

Microsoft przyznał, że współpracuje z NSA od czterech lat, a agencja miała wpływ także na Windows XP oraz Windows Server 2003. Korporacja oświadczyła, że w przypadku Windows Vista korzystała z ekspertyz bezpieczeństwa także innych amerykańskich i międzynarodowych agencji, z których wszystkie - oprócz NATO - "pragną zachować anonimowość".


Korporacja z Redmond nie chwaliła się głośno współpracą z NSA, jedyna wzmianka o pomocy agencji ukazała się w dokumencie "Windows Vista Security Guide" przeznaczonym dla specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa.

Z NSA dochodzą sygnały, że odpowiednie zabezpieczenie systemu Microsoftu - z którego korzystają setki tysięcy pracowników amerykańskiego departamentu obrony - leżało w interesie agencji.

Nie tylko Microsoft korzystał ze wsparcia amerykańskich agencji rządowych. Na podobny ruch zdecydowało się Apple, które współpracowało z NSA przy opracowywaniu poradnika bezpieczeństwa dla Mac OS X. Z nieokreślonymi agencjami współpracował też Novell, który jasno określa że nie może odpowiedzieć na pytania typu "kto, co i kiedy".

NSA odmówiło komentarza w sprawie współpracy z innymi twórcami oprogramowania, dodając tylko że Microsoft jest jedynym developerem, z którym "partnerstwo znajduje się na takim etapie, że można je potwierdzić publicznie".

Głównym zadaniem National Security Agency jest monitorowanie komunikacji prowadzonej przez państwa, terrorystów i "innych". NSA ma też za zadanie dbać o bezpieczeństwo informacyjne i to pod ten drugi punkt ma podpadać współpraca z Microsoftem - przynajmniej oficjalnie.


Źródło informacji: ITbiznes.pl
odsłon: 2715 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane