eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 22 Luty 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 8
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 357
Ogólnie odwiedzin: 15,483,472
Dzisiaj odsłon: 359
Ogólnie odsłon: 20,507,429

Partnerzy
gry

Google wkracza do gry?dodał Admin
2007-01-23 11:48:42
Newsy ze świata programówMożliwe, że firma Google jest zainteresowana rynkiem reklam w grach. Lider rynku internetowych wyszukiwarek, czerpiący lwią część zysków z reklam w sieci, może szukać nowego miejsca na ich prezentowanie. Być może miejscem tym okażą się właśnie gry. W sieci pojawiają się doniesienia o możliwym przejęciu przez Google firmy Adscape Media, zajmującej się biznesem reklamowym w grach. O możliwości tego typu przejęcia już w weekend wspominała gazeta The Wall Street Journal. Przedstawiciele Google nie skomentowali jednak tych informacji.

Podobne posunięcie w minionym roku pozwoliło stać się Microsoftowi, także konkurentowi Google z rynku reklamy internetowej, stać się właścicielem firmy Massive, którą kupiono za niemal 200 mln dolarów. Także i ona zajmuje się umieszczaniem reklam w grach.

Analitycy uważają tego typu rynek reklamowy za bardzo obiecujący. Skierowany na wyselekcjonowanych odbiorców (głównie młodych i płci męskiej) może, zdaniem niektórych analityków, już na koniec dekady osiągnąć wartość około 732 mln dolarów. Zeszłoroczne przychody w tym biznesie miały być o około 100 proc. wyższe niż te z 2005 roku, kiedy to jego wartość oceniono na około 56 mln dolarów. Rok wcześniej byłoy to około 34 mln dolarów.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2524 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane