eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Środa, 29 Maj 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 333
Ogólnie odwiedzin: 15,547,956
Dzisiaj odsłon: 449
Ogólnie odsłon: 20,574,213

Partnerzy
gry

Gra w słówka z Googledodał Admin
2006-09-05 16:11:12
Newsy ze świata programówGoogle proponuje internautom zabawę, która przysłuży się lepszej kategoryzacji i przypisania słów kluczowych obrazkom zindeksowanym w wyszukiwarce tej firmy.

Grę znajdziecie na stronie Google Image Labeler, gdzie można rozpocząć zabawę natychmiast - jako gość (w tym celu należy kliknąć przycisk "Begin as a guest").

Możemy również grać jako zarejestrowani użytkownicy klikając na link "Sign In" umieszczony w prawym górnym rogu ekranu. Kiedy zdecydujemy się na jedną z opcji, Google wybierze nam partnera do gry i... zaczynamy.

Zasady są proste. Naszym oczom ukazuje sie obrazek, a nad nim pole formularza, w który możemy wpisywać słowa kluczowe i frazy. Chodzi o to, aby w ciągu 1,5 minuty opisać jak najwięcej obrazków. Otrzymamy 100 punktów za każde słowo, które będzie się zgadzać z jednym z słów wpisanym przez partnera.


Oczywiście w trakcie rozgrywki nie wiemy co wpisuje partner. Jeśli czujemy, że nie potrafimy opisać obrazka, możemy kliknąć "Pass".

Najlepsze pary graczy zostaną uwiecznione na stronie Google Image Labelera w tabeli najwyżej punktowanych wyników, a słowa pozyskane w czasie gry, posłużą do ulepszenia mechanizmu wyszukiwania obrazków w Google.

Takie odwoływanie się przez firmę do pomocy internautów nie jest niczym nowym. Przykładowo w maju Johna Grahama-Cumming założył stronę, dzięki której
internauci mogli klasyfikować e-maile jako spam lub zwykłe wiadomości. Miało to pomóc w stworzeniu bazy spamu, potrzebnej do badań nad sposobami jego filtrowania.

Źródło informacji: Dziennik Internautów
odsłon: 3073 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane