eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Wtorek, 23 Kwiecień 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 207
Ogólnie odwiedzin: 15,526,574
Dzisiaj odsłon: 224
Ogólnie odsłon: 20,551,823

Partnerzy
gry

Ściągał i sprzedawał, grozi mu 5 latdodał Admin
2007-03-24 10:12:45
Newsy ze świata programówNa gorącym uczynku zatrzymano 48-letniego mężczyznę, który od kilku lat prowadził nieuczciwy biznes wykorzystując możliwości, jakie daje internet w dostępie do dóbr kultury.

48-letni mieszkaniec Pabianic od dwóch lat zajmował się ściąganiem z internetu filmów oraz koncertów muzycznych, a następnie ich odsprzedażą. Pobrane przez siebie pliki oferował na stronie internetowej.

Jak informuje policja, oferta mężczyzny była bardzo bogata, a zainteresowanie nią niemałe - mieszkaniec Pabianic sprzedawał setki płyt miesięcznie. Działalność ta stanowiła jego stałe źródło dochodu - poinformowali funkcjonariusze.

Osoby korzystające z jego usług otrzymywały film pocztą, ale mogły obejrzeć go jedynie w krótkim fragmencie, reszta bowiem zabezpieczona była specjalnymi kodami. Sprzedawca przesyłał kody dopiero wtedy, gdy otrzymał przekaz pieniężny na konto bankowe.

Na potrzeby nielegalnego biznesu pracowało 5 komputerów. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku - podczas nalotu policji jego komputery ściągały właśnie kolejne filmy i koncerty muzyczne. W trakcie przeszukania policja zarekwirowała ok 1500 płyt.

48-latek odpowie za naruszenie ustawy o prawach autorskich za co, według policji, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: Dziennik Internautów


 
odsłon: 2530 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane