eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Czwartek, 25 Lipiec 2024
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 1
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 294
Ogólnie odwiedzin: 15,574,589
Dzisiaj odsłon: 301
Ogólnie odsłon: 20,601,987

Partnerzy
gry

Bill Gates poleci w kosmos?dodał Admin
2007-04-14 15:50:50
Newsy ze świata programówCzyżby zazdrość ;)? Rosyjski kosmonauta goszczący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS, International Space Station) amerykańskiego miliardera, powiedzieć miał w wywiadzie telewizyjnym o możliwych planach Gatesa. Charles Simonyi, były inżynier Microsoftu, miał zdradzić kosmonaucie, że prezes Microsoftu może planować podróż do gwiazd. Podczas wywiadu na żywo w rosyjskiej telewizji, Rosjanin Fiodor Yurchikhin powiedział, że Charles ujawnił mu, iż Bill Gates także przygotowuje się do odwiedzenia kosmosu.

Obecny gość stacji kosmicznej za swój lot w kosmos i możliwość przebywania na jej pokładzie zapłacił 25 mln dolarów. Wszystkim zajęła się amerykańska firma Space Adventures, która posłała go w kosmos na pokładzie rosyjskiej rakiety Soyuz. Ta sama firma ma swoim portfolio całą gamę kosmicznych podróży, od kosztującego nieco ponad 100 tys. dolarów lotu sub-orbitalnego na wysokości około 100 km, do planowanej podróży na księżyc za okrągłe 100 mln dolarów.

O ile Gates z pewnością miałby niewielkie kłopoty z zapłaceniem za podobną podróż, którą obecnie odbywa Simonyi (nadal Gates utrzymuje się w czołówce najbogatszych ludzi świata magazynu Forbes), jednak, wspomina serwis EETimes, odmiennie np. od Richarda Bransona z Virgin, nie zdradza on pociągu do ryzykownych przedsięwzięć.

Simonyi to już piąty kosmiczny turysta w historii nowej gałęzi przemysłu kosmicznego. Jego powrót z gwiazd spodziewany jest 20 kwietnia.

Źródło informacji: PClab.pl

 
odsłon: 2918 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane