eDownload.pl
Strona głównaDownloadArtykulyMapaSzukajKontakt
 
Niedziela, 24 Październik 2021
Ostatnio dodane pliki

Najnowsze artykuły

Kategorie plików
1. Bezpieczenstwo

2. CD Tool

3. Grafika

4. Gry

5. GSM

6. Internet

7. Multimedia

8. Sterowniki

9. Użytkowe


Statystyki
Gości online Gości online: 5
Użytkowników online Użytkowników online: 0
Dzisiaj odwiedzin: 1,466
Ogólnie odwiedzin: 14,517,438
Dzisiaj odsłon: 1,499
Ogólnie odsłon: 19,391,862

Partnerzy
gry

Cyberzłodzieje uprali 2 mln złdodał Admin
2007-05-02 11:19:22
Newsy ze świata programówPolscy internauci muszą być coraz bardziej ostrożniejsi przy korzystaniu z sieci. Jak podaje Gazeta Wyborcza, do Polski zawitał proceder prania pieniędzy ukradzionych z bankowych kont internetowych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza proceder wygląda zawsze zaczyna się tak samo - od fałszywego e-maila, w którym "bank" prosi klienta o kliknięcie w podany link i zaktualizowanie na wyświetlonej witrynie bankowej danych o sobie, swoich rachunkach, numerach kart kredytowych itp.

Potem złodziej - bo to on jest nadawcą e-maila i twórcą fałszywej "bankowej" witryny - czyści rachunek z pieniędzy tym naiwnym, którzy w podstęp uwierzyli, postąpili zgodnie ze wskazówkami i podali dane pozwalające na dostęp do konta, czytamy w Gazecie.

Jednak, jak zauważa Gazeta Wyborcza, nabranie klienta e-banku to tylko jedna, łatwiejsza część zadania. Trudniejsze bywa dobranie się do ukradzionych pieniędzy - nie można ich przecież po prostu przelać na swoje prywatne konto. Najpierw trzeba je wyprać.

Według szacunków resortu finansów, w 2006 roku próbowano w Polsce wyprać co najmniej 2 mln zł pochodzące z phishingu, czyli najpopularniejszej na świecie internetowej metodzie wyłudzania poufnych danych i ogołacania internetowych rachunków.

Źródło informacji:
Media2.pl

 
odsłon: 2529 komentarzy: 0 Wyślij newsa Drukuj newsa 
Dodaj komentarz

 
Szukaj
 
Szukaj na stronie
 
 

Ankieta
 
Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Maxthon
Flock
Inna :)
 
 

Najczęściej ściągane